bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3367

Stypendia z Urzędu Miasta dla bielskich sportowców

Po raz kolejny bielscy sportowcy otrzymali stypendia za wyniki uzyskane w 2019 roku przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Michał Haratyk mistrzem w pchnięciu kulą - 02.2020
fot. materiały prasowe PZLA


Stypendia dla sportowców mają na celu wspieranie rozwoju zawodników i zawodniczek szczególnie uzdolnionych sportowo. Wśród 56 tegorocznych stypendystów jest 28 osób, które otrzymywały stypendia w 2019 roku. W gronie stypendystów jest 13 zawodników tenisa ziemnego, 12 zawodników futsalu, 9 przedstawicieli sportów walki (judo, boks, kick-boxing, taekwondo), po 3 przedstawicieli narciarstwa alpejskiego, piłki ręcznej, enduro i lekkoatletyki, 2 przedstawicieli kombinacji norweskiej oraz po 1 przedstawicielu wspinaczki sportowej, biegów narciarskich, snowboardu, siatkówki, gimnastyki artystycznej, bowlingu, squasha i wyścigów psich zaprzęgów. Wśród stypendystów jest również 1 sportowiec niepełnosprawny, reprezentujący Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start.

Niezależnie od stypendiów sportowych jak co roku przyznane zostały także jednorazowe nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe, które otrzymali - tenisistka Magdalena Zajda, szybownik Sebastian Kawa, kulomiot Michał Haratyk, judoka Patryk Wawrzyczek i paraolimpijczyk uprawiający narciarstwo alpejskie Igor Sikorski.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.