bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2423

Bielscy biegacze wspierają Beskidzkie Centrum Onkologii

Biegacze z Podbeskidzia, w związku z epidemią koronawirusa, postanowili zorganizować zbiórkę przeznaczoną na zakup środków ochronnych dla służb medycznych bielskiego szpitala. Inicjatorem i koordynatorem akcji pomocowej jest bielskie stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, znane w świecie biegów górskich.

- Informacje płynące z mediów są złe. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce uświadomiła nam wszystkim jakie jest duże poświęcenie ze strony personelu medycznego. Heroiczna walka z chorobą Covid-19 dopiero się rozpoczęła a niedostatki w zasobach szpitali są już bardzo widoczne. Wszyscy zauważamy bohaterstwo służb medycznych oraz ich potrzeby. My biegacze, również chcemy mieć minimalny wpływ na większe bezpieczeństwo tych służb a także pacjentów bielskich szpitali - mówi Krzysztof Krzempek prezes Ultra Beskid Sport.

Środki finansowe, zostaną przekazane na wsparcie Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

- Już dzisiaj możemy obiecać, że środki ochronne zakupione z trafią do izby przyjęć szpitala na ul. Wyspiańskiego a także oddziału paliatywnego na ul.Emilii Plater w Bielsku-Białej. Zachęcamy o wpłacanie dobrowolnych datków na cele zbiórki. My jako stowarzyszenie Ultra Beskid Sport deklarujemy zakup środków ochronnych w wysokości 1000 zł, co zostanie poświadczone fakturą - dodaje prezes stowarzyszenia..

Zarząd stowarzyszenia Ultra Beskid Sport ma kontakt z tymi placówkami i zna ich trudną sytuację, zwłaszcza jeśli chodzi o środki ochronne - maski, rękawiczki, przyłbice, gogle, fartuchy czy kombinezony.

Dbajmy o tych, którzy stoją na pierwszej linii: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel służby zdrowia. Musimy także dbać o siebie. Każdy z nas już dzisiaj potrzebować ich pomocy. Wszyscy chcemy szybko wrócić na trasy biegowe.Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.