bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 czerwca 2012
  • wyświetleń: 9954

Nowa mapa bielskiej diecezji

Diecezja Bielsko-Żywiecka wydała papierową mapę z zaznaczonymi granicami diecezji oraz kościołami i kaplicami. Ma być ona konkurencją dla GPSów.

Mapa, diecezja bielsko-żywiecka
Mapa diecezji bielsko-żywieckiej · fot. diecezja.bielsko.pl


Mapa powstała z okazji 20-lecia istnienia tej jednostki administracyjnej Kościoła. Ma być pomocą dla turystów, którzy zobaczyć mogą na niej wszystkie kościoły i kaplice znajdujące się na terenie diecezji, w których odprawiane są msze święte.

Zdaniem ks. Eugeniusza Burzyka, choć GPS spełnia pożyteczną rolę jako asystent podróży, nie zastąpi zwykłej papierowej mapy, "dającej ogólne pojęcie o interesujących nas miejscach, do których się wybieramy".

- Mapa podaje nie tylko granice naszej diecezji, ale także pokazuje fragmenty diecezji, z którymi sąsiadujemy: archidiecezji katowickiej i krakowskiej, oraz Czech i Słowacji - wyjaśnia duchowny przypominając, że diecezja bielsko-żywiecka podzielona jest na 22 dekanaty, z których każdy liczy około 10 parafii.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.