bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8513

Bielski plac Wojska Polskiego zmieni swój wygląd

Niedawno w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg urzędnicy spotkali się z przedstawicielami firmy, która tworzy nowy projekt placu Wojska Polskiego.

plac Wojska Polskiego
plac Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


W spotkaniu uczestniczył m.in. zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński i radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Bronisław Szafarczyk. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pod nazwą Przebudowa placu Wojska Polskiego wraz z rozbudową ul. Cyniarskiej w Bielsku-Białej wygrała firma Amaya Architekci Bartosz Majewski z Katowic. Doświadczona w aranżacji przestrzeni miejskiej firma wyceniła zadanie na kwotę 285 tys. zł. Zgodnie z wizją zleceniodawcy, nowy plac ma być przestrzenią miejską przyjazną mieszkańcom. Ma to być miejsce spotkań, a nawet uroczystości miejskich i koncertów, które odciąży plac Ratuszowy średnio nadający się do takich celów.

Założenie jest takie, że pl. Wojska Polskiego przestanie służyć jako parking dla samochodów, zostanie utrzymany tylko dojazd dla dostawców i wszystkich służb. Zaznaczono, że ten plac musi być odpowiednio uzbrojony, wyposażony w przyłącze pozwalające na pobór energii elektrycznej. Powinien mieć adekwatną do możliwości ilość zieleni. W planach jest również zbudowanie na placu fontanny. Projektanci mają też w obrębie placu zaplanować szalet. Projekt ma być gotowy w 2021 roku.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.