bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2010

Jak spłacić kredyt konsolidacyjny?

Materiał partnera:

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możliwe jest zmniejszenie miesięcznych opłat związanych z różnymi zobowiązaniami - pożyczkami, kredytami czy ofertami ratalnymi. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z usługi? Kto ma szansę otrzymać kredyt konsolidacyjny i jak należy go spłacić?

Kredyt konsolidacyjny rozwiązuje wiele prhttps://direct.money.pl/kredyty-gotowkowe-konsolidacyjne/oblemów i jest produktem wybieranym przez dużą część kredytobiorców. Raty zaczynają Cię przerastać? Zaciągnąłeś kredyt na nowy samochód, masz na swoim koncie wiele kart kredytowych i nie radzisz sobie z terminową spłatą należności? Konsolidacja zobowiązań, czyli połączenie ich w całość, może okazać się remedium na kłopoty finansowe i załatać dziurę w domowym budżecie. Jak to działa? Bank, z którego usług korzystasz, spłaca wszystkie Twoje zobowiązania, a Ty płacisz od tej pory jedną ratę zamiast kilku miesięcznie w różnych terminach. Dzięki wydłużeniu okresu spłaty rata jest też zdecydowanie niższa, w Twoim portfelu zostaje więcej środków do rozdysponowania lub zaoszczędzenia.

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny?Z kredytu konsolidacyjnego z reguły korzystają osoby, które mają na koncie wiele zadłużeń. Ważnym kryterium jest oczywiście zdolność kredytowa, którą muszą udowodnić osoby stające się o konsolidację zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest jednak dostępny dla klientów, którzy osiągają dochody z różnych źródeł. Może to być:

  • umowa o pracę,
  • umowa zlecenie,
  • umowa o dzieło,
  • działalność gospodarcza,
  • emerytura,
  • renta.


Osoby, które złożyły wniosek o kredyt konsolidacyjny, muszą również mieć całkowitą zdolność do czynności prawnych, ukończone 18 lat, polskie obywatelstwo, a także zarejestrowany na własne nazwisko konto w banku oraz numer telefonu.

Kredyt konsolidacyjny - warunkiZłożyłeś wniosek o konsolidację zobowiązań? Bank prześwietli zarówno Twoją zdolność kredytową, jak i historię zaciąganych kredytów czy pożyczek i na tej podstawie ustali, czy jesteś klientem godnym zaufania. Będziesz musiał dostarczyć doradcy dokumenty z zakładu pracy - między innymi umowę, na podstawie której jesteś zatrudniony oraz zaświadczenie o wysokości zarobków. Bank sprawdzi również Twoje dotychczasowe zobowiązania oraz miesięczne opłaty, rachunki czy raty kredytów i na tej podstawie oceni zdolność kredytową. Ważnym kryterium branym pod uwagę przez instytucje finansowe jest liczba osób pozostających na utrzymaniu, a także wiek i stan cywilny kredytobiorcy. Oprócz tego bank sprawdzi również informacje z rejestrów BIK (Biura Informacji Kredytowej), które przechowuje dane o dotychczas zaciąganych zobowiązaniach - czy raty były płacone w terminie itp. Weryfikacja klienta obejmuje również sprawdzenie baz dłużników.

Jak spłacić kredyt konsolidacyjny?Ze względu na to, że konsolidacja skutkuje wydłużeniem okresu kredytowania i jednoczesnym zmniejszeniem wysokości raty, zobowiązanie musisz spłacać przez dłuższy czas niż w przypadku kredytów przed konsolidacją. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście odciążenie domowego budżetu. Warto jednak pamiętać o tym, żeby terminowo płacić kolejne raty kredytu konsolidacyjnego i nie pozwalać sobie na opóźnienia, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na zdolność kredytową i w przyszłości utrudnić zaciąganie kolejnych kredytów lub pożyczek. Sumienne spłacanie kredytu konsolidacyjnego pomoże uporać się z zadłużeniem.

Kredyt konsolidacyjny - rankingJeśli interesują Cię najlepsze na rynku oferty, koniecznie sprawdź rankingi, w których prezentowane są najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne. Sprawdźmy kredyt łączący zobowiązania w kwocie 40 tys. zł, z okresem spłaty przez 48 miesięcy.

Pod koniec marca 2020 roku najlepszą ofertą była propozycja banku Citi Handlowy. Rata zobowiązania wynosi 995,01 zł, a ostateczna kwota do spłaty - 47 760,55 zł. Prowizja wynosi 2,90%, oprocentowanie 7,59%, a RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) 9,36%. Kredyt konsolidacyjny jest dostępny bez wychodzenia z domu.

Na drugim miejscu znajduje się propozycja BNP Paribas. Klient zapłaci miesięcznie 995,21 zł, a ostatecznie - 47 770,17 zł. W tej ofercie prowizja jest darmowa, oprocentowanie wynosi 8,99%, a RRSO 9,37%.

Na tym samym miejscu jest oferta Alior Banku - dostępna bez wychodzenia z domu. Podobnie jak w przypadku BNP Paribas, tak i tutaj rata wynosi 995,21 zł, a kwota do spłaty - 47 770,17 zł. Klient, który zdecyduje się na to rozwiązanie, otrzyma darmową prowizję.