Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 12954

[FOTO] Pożar poddasza kamienicy. Strażacy uratowali rodzinę!

Zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza na pl. Fabrycznym w Bielsku-Białej wpłynęło do służb ratunkowych we wtorek około godziny 16:15. Do akcji zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Dzięki błyskawicznej i skoordynowanej akcji strażaków udało się uratować rodzinę z płonącego mieszkania.

Pożar na pl. Fabrycznym - 31.03.2020 · fot. sid / bielsko.info


O pożarze pierwsi zostali poinformowani strażnicy miejscy, którzy nieopodal wykonywali inne czynności. Podbiegł do niech mężczyzna, który poinformował o sytuacji. Natychmiast przerwali czynności, powiadomili dyżurnego o konieczności wezwania straży pożarnej i sami przystąpili do działań.

Udało im się ewakuować zdecydowaną większość mieszkańców kamienicy jeszcze przed przyjazdem pierwszego zastępu straży. Jak poinformował nas dyżurny - strażnicy miejscy nie mieli możliwości ewakuacji ludzi z płonącego mieszkania. Klatka schodowa była zadymiona, a płomienie uniemożliwiały dojście do zagrożonego mieszkania.

Przybyli na miejsce strażacy w ostatniej chwili przy użyciu drabiny ewakuowali z płonącego mieszkania kobietę z dwójką dzieci i psa. Poszkodowani trafili pod opiekę ratowników medycznych, a następnie do szpitala. Stan ich zdrowia nie jest znany. Pożar został opanowany po kilku minutach.

Kierowcy podróżujący ulicą Stojałowskiego musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch odbywał się wahadłowo. Przyczynę pożaru ustala policja. Wstępnie mówi się o zwarciu instalacji elektrycznej. Tę tezę będzie można potwierdzić po zakończonej pracy biegłego ds. pożarnictwa.

Pożar na pl. Fabrycznym - 31.03.2020 · fot. nadesłane przez czytelników / Bielskie Drogi

sid / bielsko.info

źródło: FB/bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.