bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 marca 2020
  • wyświetleń: 4496

Ruszył projekt edukacyjny „Banialuka. Lektury do matury”

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Wydział Humanistyczno-Społeczny ATH wraz z bielskim Teatrem Lalek Banialuka rozpoczęli cykl działań edukacyjnych pod tytułem „Banialuka. Lektury do matury”. Przez dwa tygodnie uczniowie zapoznają się z twórczością Brunona Schulza.

Projekt ma na celu wesprzeć uczniów, w szczególności maturzystów, w radzeniu sobie z nudą i odosobnieniem oraz przygotować ich do zbliżających się egzaminów. Codziennie, od 25 marca do 9 kwietnia o 19.00 na stronie na Facebooku Teatru zostaną transmitowane wystąpienia aktorów, którzy będą czytać opowiadania ze zbioru „Sklepy Cynamonowe” oraz dwa opowiadania ze zbioru „Sanatorium Pod Klepsydrą”. Do tej pory wystąpili już Katarzyna i Włodzimierz Pohl oraz Lucyna Sypniewska.

Prof. ATH dr hab. Marek Bernacki - dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH, przybliżył sylwetkę pisarza i przeprowadził wykład będący wprowadzeniem do cyklu. Wystąpienie dostępne jest poniżej.Więcej informacji: Wydarzenie „Banialuka. Lektury do matury” Spotkania z Brunonem Schulzem na Facebooku. Kolejne nagrania będą ukazywać się na stronie Teatru Lalek Banialuka na Facebooku. Zachęcamy do oglądania.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

BM / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj