Wiadomości

  • 27 marca 2020
  • wyświetleń: 3038

Niezależni.BB apelują: wybory 10 maja nie są możliwe

Niezależni.BB wystosowali list do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej oraz komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej. Stwierdzili w nim, obserwując sytuację w Bielsku-Białej oraz w całym kraju, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja nie jest możliwe.

Zdaniem Niezależnych.BB przemawiają za tym trzy względy:

  • dostępne prognozy rozwoju pandemii pokazują, że na początku maja w Polsce nadal występowało będzie zagrożenie koronawirusem COVID-19, toteż konieczne będzie postępowanie wg środków bezpieczeństwa, ograniczających bliskość i częstotliwość kontaktów międzyludzkich. W takiej sytuacji organizacja powszechnych wyborów stoi w jawnej sprzeczności z wszelkimi środkami bezpieczeństwa wprowadzanymi przez organy państwa,
  • nie ma możliwości należytego zabezpieczenia osób przebywających w lokalach wyborczych.
  • niemożliwe jest skompletowanie składów obwodowych komisji wyborczych. Komitety wyborcze mają do 10 kwietnia br. czas na zgłoszenie swoich kandydatów do tych komisji. Tymczasem, decyzją rządu, do 11 kwietnia br. obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się i funkcjonowaniu większości. W przypadku Bielska-Białej Urząd Miejski ograniczył bezpośredni kontakt z mieszkańcami do komunikacji telefonicznej i mailowej. W związku z zaistniałą sytuacją wiele osób, pierwotnie deklarujących chęć zasiadania w OKW, wycofuje się z obawy o zdrowie i życie swoje oraz swoich najbliższych.


- Jako reprezentanci mieszkańców Bielska-Białej w Radzie Miejskiej nie godzimy się na działanie Rady Ministrów i Prezydenta RP, które w sposób jawny godzi w życie i zdrowie obywateli. Dlatego, protestujemy przeciwko obecnej dacie wyborów, stwierdzając, że przeprowadzenie ich w naszym mieście niesie za sobą najwyższe konsekwencje dla jego mieszkańców - piszą w liście radni Stowarzyszenia Niezależni.BB.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.