bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 marca 2020
  • wyświetleń: 5557

"Biały Słoń" - nowy thriller autora związanego z naszym miastem

Właśnie ukazała się nowa powieść Jacka Piekiełko, pisarza kryminałów i thrillerów mocno związanego z Bielskiem-Białą. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką autora.

Jacek Piekiełko
Jacek Piekiełko wydał kolejną książkę. To thriller pt. "Biały Słoń" · fot. Marcin Giba


Jacek Piekiełko - autor z bielskimi korzeniami

Jacek Piekiełko, urodził się w Bielsku-Białej, wychowywał w Porąbce, a od pięciu lat mieszka w Pszczynie. Debiutował powieścią “Ciemne siły”. Książka została nominowana do plebiscytu najlepszej powieści roku 2017 w kategorii horror organizowanym przez portal LubimyCzytać. Wcześniej publikował w serwisach literackich, czasopismach, w bielskim kwartalniku Relacje-Interpretacje oraz tygodniku Kronika Beskidzka. Został laureatem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015.

- Mimo, że nie wychowywałem się w Bielsku-Białej, darzę to miasto ogromnym sentymentem, ponieważ to właśnie tutaj, w bielskim szpitalu przyszedłem na świat - mówi autor. - Ale to nie jedyny powód, by uznać Bielsko-Białą za miejsce bliskie mojemu sercu. W tym mieście mam najwięcej znajomych, przyjaciół, rodzinę. W Bielsku-Białej spędziłem również sporo zawodowego czasu, poznając wspaniałych ludzi na przykład w Książnicy Beskidzkiej, w której zacząłem pracować już na studiach. Miałem nawet możliwość prowadzenia klubu książki dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej. Bardzo miło to wspominam!

Warto dodać, że w najnowszej powieści “Biały Słoń”, Jacek Piekiełko wprowadza wiele scen, które rozgrywają się w naszym mieście. Fabuła zawiera miejsca dobrze znane każdemu mieszkańcowi Bielska-Białej. Wkrótce pojawi się jego kolejna książka.

"Biały Słoń"


Biały Słoń - nowy thriller

“Biały Słoń” jest mrocznym thrillerem, którego fabuła prezentuje się następująco: W Katowicach dochodzi do koszmarnego morderstwa mieszkańca Ukrainy. Miejsce zbrodni przypomina słynny obraz Rembrandta „Lekcja anatomii doktora Tulpa”. Zabójca włożył wiele trudu, aby we wstrząsający sposób odwzorować scenę z malowidła… Niedługo potem ginie kolejny obywatel Ukrainy. Czy na Górnym Śląsku ujawnił się seryjny morderca? Co popycha go do zbrodni? Atmosfera robi się gorąca, media doszukują się nacjonalistycznych motywów morderstwa. Sprawę prowadzi komisarz Horst, słynący z niekonwencjonalnych metod śledztwa. Uwikłany w dramatyczne historie z dawnych lat nie spodziewa się, że skrywane tajemnice wyjdą na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Okazuje się, że ofiary pochodzą z tej samej, małej miejscowości położonej w Karpatach Wschodnich. Horst wyrusza na Huculszczyznę, nie wiedząc, że wokół toczy się niebezpieczna gra, sięgająca przerażających wydarzeń ukrytych w przeszłości karpackich gór…W przedsprzedaży pojawiła się również nowa powieść kryminalna Jacka Piekiełko pt. "Wymazani" wydawnictwa Skarpa Warszawska. Jak się dowiedzieliśmy, autor obecnie pracuje nad jej kontynuacją.Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pisarza: jacekpiekielko.pl

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.