bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 marca 2020
  • wyświetleń: 3661

Radni chcą przywrócenia normalnego kursowania autobusów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

O przywrócenia normalnego kursowania wszystkich linii MZK Bielsko-Biała wożących pracowników do lokalnych zakładów pracy, które nie zawiesiły bieżącej produkcji zwrócili się do prezydenta Bielska-Białej radni klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" Maksymilian Pryga, Karol Markowski oraz Roman Matyja.

- Pomimo wprowadzenia przez rząd obostrzeń dotyczących transportu zbiorowego sytuacja nadal nie uległa zmianie - autobusy linii 50 jak były przepełnione, tak są nadal - alarmuje pan Andrzej, jeden z naszych czytelników.

Dlatego o posyłanie autobusów przegubowych na najbardziej newralgiczne linie czy też "dublowanie" autobusów zwrócili się do bielskiego magistratu radni. - Zapewnienie odpowiedniej odległości pomiędzy pasażerami komunikacji zbiorowej z całą pewnością zwiększy komfort jazdy i oraz zminimalizuje potencjalne ryzyko zakażenia koronawirusem - argumentują.

Wcześniej ci sami samorządowcy zwrócili się do prezydenta Bielska-Białej o możliwość dezynfekcji autobusów ozonem. - Regularna dezynfekcja ozonem ogranicza ryzyko wystąpienia bakterii i wirusów, które utrzymują się m.in. na poręczach, kasownikach, czy siedzeniach - tłumaczyli członkowie "Razem dla Bielska-Białej".

Dublowanie autobusów w godzinach szczytu czy też ozonowanie autobusów trwa już w PKM Czechowice-Dziedzice. Czechowicki przewoźnik wprowadził te zmiany już w środę, 25 marca.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj