bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 marca 2020
  • wyświetleń: 1189

Drewniane meble w pokoju niemowlaka. Na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Meble dla niemowląt są produkowane z różnych tworzyw, ale prym nadal wiodą drewniane warianty. Drewno jest materiałem ponadczasowym, który trudno zastąpić ze względu na naturalne pochodzenie i świetne właściwości. W pokoju dziecka powinno znajdować się wyłącznie bezpieczne i estetyczne wyposażenie. Dlaczego warto wybrać łóżeczko i inne meble wykonane z drewna?

Drewniane meble w pokoju niemowlaka. Na co zwrócić uwagę?


Drewno - materiał prosto z naturyRozwój przemysłu i technologii sprawił, że świat pod wieloma względami się rozwinął i zyskaliśmy wiele udogodnień, ale rzeczy codziennego użytku stały się w dużej mierze sztucznym wytworem, w którym znajduje się mnóstwo substancji chemicznych. Dotyczy to również mebli. Tymczasem dzieci są o wiele wrażliwsze niż dorośli i obecność środków toksycznych z łatwością podrażnia ich skórę oraz wywołuje alergie i inne dolegliwości. Właśnie dlatego drewniane meble dla niemowlaka są najlepszym wyborem. Drewno znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia alergii, a szczególnie polecane jest drewno sosnowe, które wyróżnia się właściwościami antystatycznymi. Kurz i wszelkie zanieczyszczenia z powietrza nie przywierają do niego z taką łatwością jak do innych powierzchni. W pokoju dziecka powinno znaleźć się możliwie najwięcej tworzyw i tkanin naturalnych. Wszystkie meble dla niemowląt powinny być wykonane z drewna. Mogą być pokryte farbą lub lakierem, ale renomowani producenci dbają, aby nie zawierały substancji szkodliwych dla maluszków.

Różnorodność i funkcjonalność mebli dla niemowlątDrewniane meble do pokoiku dla niemowlaka sprawdzają się znakomicie, a na dodatek rodzice mają szerokie możliwości wyboru. Drewno to materiał plastyczny, który stosunkowo łatwo poddaje się formowaniu, dlatego projektanci oferują meble dla dzieci w różnych stylach, co pozwala stworzyć dowolną aranżację pokoju. Meble dla dzieci charakteryzują się prostym, ale przyjemnym dla oka designem. Na dodatek są wyposażone w rozmaite funkcjonalne rozwiązania, o czym można się przekonać, oglądając asortyment na stronie www.pinio.com.pl. Obok łóżeczek tradycyjnych są proponowane wersje z szufladami lub przewijakiem. Przewijak może być też dodatkiem do komody, a gdy nie będzie już potrzebny, można go zdemontować. W komodach i szafach są montowane nowoczesne rozwiązania takie jak systemy bezuchwytowe, a wszystko po to, aby meble służyły przez dłuższy czas i nie stwarzały zagrożenia dla dzieci, które już chodzą.

Kolor mebli - czy ma znaczenie?Wszystko, co stanowi otoczenie dziecka, oddziałuje na nie w bezpośredni sposób, dlatego należy zadbać o właściwą kolorystykę pokoju, również mebli. Modele z jasnego drewna, które zostały zabezpieczone jedynie bezbarwną farbą lub lakierem, stanowią świetne rozwiązanie. Naturalne barwy zawsze są mile widziane, a cała aranżacja pokoju powinna być utrzymana w jasnych odcieniach. Inna popularna propozycja to białe meble do pokoju dla niemowlaka. Wprowadzają do wnętrza harmonię, spokój i świeżość. Na dodatek świetnie łączą się z pastelami i wieloma innymi kolorami, również mocnymi, które z czasem można wprowadzać do pokoju dziecka.