Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 12499

Zmarł 71-letni pacjent szpitala w Cieszynie zarażony koronawirusem

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 901, po tym, gdy wykryto go u kolejnych osób - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. W naszym województwie potwierdzono już 87 przypadków.

Stan na godz. 21.20Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 19.15Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna z Ustronia, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

- Z ustaleń inspektorów sanepidu wynika, że mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która powróciła z zagranicy. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Loading...


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 884/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 17.15Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

5 kolejnych zakażeń w naszym województwie

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Mieszkaniec miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W średnim stanie w raciborskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta z powiatu raciborskiego, która wróciła z Norwegii niecałe dwa tygodnie temu. Kobieta przebywała w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem, zgłosiła się do lekarza chorób zakaźnych.

Również w raciborskim szpitalu przebywa kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W średnim stanie zdrowia, również do raciborskiej lecznicy, trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w powiecie cieszyńskim, leczyć się będzie kobieta w sile wieku. Wystąpiły u niej lekkie objawy zakażenia - pobrane i przebadane próbki wykazały wynik dodatni. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

Hospitalizowanych jest obecnie 113 osób, w kwarantannie w naszym województwie przebywają 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7990 osób.

Stan na godz. 14.30Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 14.00Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:  • Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 575
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem - 12
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 1398


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:  • liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 445 (w tym 92 decyzje wydane przez PPIS w Tychach)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - 4
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 270


Stan na godz. 10.30Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 8.4017 nowych potwierdzonych przypadków dotyczy: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).Już 82 przypadki zakażenia w Śląskiem

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Pacjent jest niepełnosprawny. Służby sanitarne próbują ustalić źródło zakażenia.

W ciężkim stanie w szpitalu przebywa starsza kobieta także z powiatu lublinieckiego, która zakaziła się od osoby z Niemiec.

W cieszyńskim szpitalu leczony jest mężczyzna w sile wieku, który, jak ustalili inspektorzy sanitarni, zakaził się od osoby chorej ze swojego otoczenia. Mężczyzna jest w stanie dobrym.

Do szpitala zakaźnego w Tychach w ciężkim stanie został z kolei przewieziony mieszkaniec w sile wieku. Mężczyzna przebywał w domu w kwarantannie, pod nadzorem powiatowego sanepidu w Rybniku, po powrocie z Włoch. Niestety, po tygodniu pojawiły się silne objawy koronawirusa.

Niestety, zakażenie groźnym wirusem pogorszyło także gwałtownie stan zdrowia mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Starszy mężczyzna był leczony na inne choroby. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

BM / bielsko.info

źródło: PAP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj