bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 2762

Rekomendowane odroczenie obowiązkowych szczepień dzieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny wraz z konsultantami krajowymi w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii rekomendują w związku z epidemią koronawirusa odroczenie szczepień obowiązkowych dzieci.

Zalecenie przewiduje odroczenie do 18 kwietnia szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci. Zalecenie ma na celu ograniczenie skupisk dzieci i rodziców w przychodniach.

Szczepienie może być wykonane w sytuacji zaistnienia uzasadnionych przesłanek medycznych - lekarz opiekujący się dzieckiem powinien podjąć wówczas indywidualną decyzję. Zgodnie z rekomendacjami, szczepienia w oddziałach noworodkowych oraz szczepienia poekspozycyjne powinny być prowadzone na dotychczasowych zasadach.

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne mają wydawać szczepionki bez ograniczeń i na zasadach dotychczasowej dystrybucji.

ar / bielsko.info, źródło: PAP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj