bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3323

Inkubator rozpoczął działalność

W Bielsku-Białej rozpoczął działalność Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie subregiony województwa śląskiego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Działalność Inkubatora polegać będzie na udzielaniu wsparcia merytorycznego i infrastrukturalnego dla organizacji pozarządowych. W ramach Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej przewiduje się świadczenie usług prawnych, księgowych i marketingowych, a także doradztwo indywidualne oraz grupowe. Zaplanowano również prowadzenie szkoleń umożliwiających uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej.

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości · fot. UM Bielsko-Biała


Ponadto grupy inicjatywne oraz osoby indywidualne chcące rozpocząć działalność w sektorze ekonomii społecznej mogą także liczyć na wsparcie w zakresie doradztwa i szkoleń oraz przyznania środków finansowych na założenie spółdzielni socjalnej.

Projekt obejmuje swoim zasięgiem obszar Województwa Śląskiego i realizowany jest w partnerstwie z miastami: Gliwice (Lider Projektu), Tychy, Dąbrowa Górnicza, Żory, Częstochowa, a także organizacjami pozarządowymi - partnerami społecznymi: Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika oraz Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym
„Teatr Grodzki”.

Projekt realizowany jest od kwietnia bieżącego roku do marca 2015 roku. Budżet całego projektu wynosi 5 776 087,00 zł, z czego na działalność Inkubatora w Bielsku-Białej przypada kwota 712.623,00 zł.

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości znajduje się przy placu Opatrzności Bożej 18 w pomieszczeniach po byłym Urzędzie Stanu Cywilnego.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.