bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2020
  • 14 marca 2020
  • wyświetleń: 12056

Nadzwyczajna profilaktyka w autobusach MZK Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od poniedziałku, 16 marca MZK Bielsko-Biała wprowadza nadzwyczajną profilaktykę w swoich autobusach. Zakazana będzie sprzedaż biletów przez kierowców, w pojazdach pojawią się również specjalnie wydzielone strefy bez pasażerów. Zmiany są wprowadzane w trosce o zdrowie pasażerów oraz kierowców.

mzk, autobus
fot. MZK Bielsko-Biała


Bielskie MZK zawiesza sprzedaż biletów przez kierowców. Przewoźnik informuje, że sprzedaż biletów odbywać się będzie poprzez stacjonarne punkty sprzedaży, biletomaty oraz poprzez aplikację mobilną SkyCash - najlepszą formę z punktu widzenia profilaktyki przed zakażeniem koronawirusem;

Ponadto będą wydzielone specjalne strefy wolne od pasażerów, w których nie będą mogli przebywać pasażerowie. Obejmą oznakowany obszar w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń.

Przewoźnik ze stolicy Podbeskidzia zawiesza też stosowanie wymogu wsiadania przez pasażerów wyłącznie przednimi drzwiami oraz obowiązek sygnalizowania przyciskiem zamiaru opuszczenia pojazdu. Podczas obsługi przystanku kierowca autobusu zobowiązany będzie do automatycznego otwarcia wszystkich drzwi w pojeździe (prócz przednich, które wchodzą w obszar wydzielonej strefy wolnej od pasażerów).

mp / bielsko.info, źródło: MZK Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj