bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 marca 2020
  • wyświetleń: 2773

Zespół z bielszczaninem w składzie wygrał Global Legal Hackathon

Global Legal Hackathon 2020 w Warszawie wygrał zespół SlothEye. W składzie zwycięskiej ekipy był bielszczanin - Przemysław Caputa, prawnik zajmujący się stykiem prawa i IT, prowadzący w Bielsku-Białej firmę consultingową z obszaru techlaw.

Global Legal Hackathon
Zespół z bielszczaninem w składzie wygrał Global Legal Hackathon. · fot. Materiały prasowe organizatora


Polska edycja Global Legal Hackathon odbyła się już po raz trzeci. Podobnie jak w poprzednich latach, rywalizowały ze sobą zespoły składające się z prawników i programistów. Celem konkursu było opracowanie programów komputerowych, które mogą znaleźć zastosowanie w pracy prawnika.

GLH to wyjątkowy maraton - połączenie programowania z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej. Branża prawnicza znajduje się bowiem u progu transformacji technologicznej i wiele kwestii czeka jeszcze na rozwiązanie.

Działanie zwycięskiego programu "SlothEye" (ang. "Oko leniwca") polegało na ocenie ryzyka w kontrakcie informatycznym - ma on wykrywać ewentualne naruszenia praw autorskich do kodów źródłowych używanych przez programistów.

Przemysław Caputa, który prowadzi bielską firmę "Tech-Legal" sam o sobie mówi, że jest tech-prawnikiem, czyli nową generacją prawników IT - ludzi zajmujących się przepisami regulującymi nowe technologie.

- Nie tyle znam przepisy dotyczące IT, lecz je rozumiem. Nie znam nazw narzędzi czy technologi, które wykorzystujesz, za to znam ich zastosowanie i zasady działania. Od lat pasjonuję się IT, rozumiem technologię i rządzące nią prawa - mówi bielszczanin.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.