Wiadomości

  • 7 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 19818

[FOTO] Kozy: kraksa z udziałem radiowozu jadącego na sygnale

Do zdarzenia doszło w Kozach na ulicy Bielskiej w pobliżu sklepu Paulinka. Około godziny 18.50 oznakowany radiowóz policji zderzył się tam z samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. Dwie osoby trafiły do szpitala. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Kolizja z udziałem radiowozu w Kozach - 7.03.2020 · fot. Bielskie Drogi


Z nieoficjalnych ustaleń naszego portalu wynika, że radiowóz poruszał się na sygnałach uprzywilejowania od strony Kobiernic w stronę Bielska-Białej. Funkcjonariusze realizowali pilną interwencję. Na wysokości sklepu Paulinka wyprzedzali Volkswagena Golfa, którego kierowca nagle skręcił w lewo, na teren marketu. Doszło do zderzenia obu pojazdów, które wypadły z drogi. Radiowóz marki Kia Ceed wjechał na chodnik, natomiast Volkswagen Golf zakończył podróż w rowie.

Na miejsce interwencji natychmiast skierowano inny patrol, a do Kóz zespół ratownictwa medycznego. Kierowca Volkswagena i jego pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń i pozostali na miejscu zdarzenia. Szczegółowe okoliczności wyjaśniają policjanci z bielskiej drogówki. Standardową procedurą jest, że czynności nadzoruje prokuratura.

Przez blisko godzinę ruch odbywał się wahadłowo. Nad bezpieczeństwem ruchu czuwali przeszkoleni pracownicy służby drogowej. Po odjeździe karetki pogotowia ruch wrócił do normy, a pozostałe czynności odbyły się poza jezdnią. Jak udało nam się ustalić, winnym zdarzenia został uznany kierowca Volkswagena Golfa. Zarówno on jak i jego pasażerka nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Po badaniach szpitalnych zostali zwolnieni do domu. Postępowanie zakończono mandatem karnym.

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj