bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 2461

Dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym w szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk zamontowane zostały w Szpitalu Wojewódzkim. Część w holu głównym, przy wejściu do placówki, a także na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przed wejściem do Opieki Nocnej i Świątecznej oraz przy zespole poradni. Pacjenci wchodząc i wychodząc ze szpitala powinni odkażać ręce.

sor szpital wojewódzki
Dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym w szpitalu · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego takie postępowanie zabija koronawirusa SARS-Cov-2, jeżeli znajdzie się na dłoniach. Dezynfekcja rąk chroni również przed innymi patogenami i przenoszeniem infekcji.

Na jedną rękę należy wlać płyn dezynfekujący, a następnie wcierać w obie dłonie do momentu wyschnięcia, pocierając w kierunku nadgarstków.

W przypadku braku płynów lub żeli antybakteryjnych zawierających alkohol, należy koniecznie używać mydła i wody.

GIS przypomina również, aby podczas kaszlu i kichania zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką - natychmiast nalezy wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce. - Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby - przypomina Główny Inspektor Sanitarny.

Należy również zachowywać co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. Koniecznie trzeba unikać dotykania oczu, nosa i ust. - Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli potrze się oczy, nos lub usta zanieczyszczonymi rękami, można przenieść wirusa z powierzchni na siebie - apelują specjaliści.
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

W związku z zachorowaniami na COVID-19 Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii. Lista krajów dostępna jest na stronie GIS.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił w sprawie koronawirusa czynną całą dobę, przez siedem dni w tygodniu infolinię - 800 190 590.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj