bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 marca 2020
  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 2706

[ZDJĘCIA] Biblioteka przyjazna dzieciom ze spektrum autyzmu

4 marca w Filii Integracyjnej Książnicy Beskidzkiej przy ul. Tadeusza Rychlińskiego 20 oficjalnie zakończono realizację projektu Biblioteka jako miejsce przyjazne dzieciom ze spektrum autyzmu. Zaprezentowano powstały tam kącik dla dzieci.

Biblioteka przyjazna dzieciom ze spektrum autyzmu · fot. UM Bielsko-Biała


W spotkaniu uczestniczyli m.in. naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ewa Swatek (ze środków tego wydziału zrealizowano ten programu z zakresu ochrony zdrowia psychicznego), naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki UM Przemysław Smyczek oraz radna Rady Miejskiej Urszula Szabla. Odbiorcy kącika, czyli dzieci - nie zważając na oficjalnych gości - natychmiast rozpoczęły testowanie umieszczonych w kąciku przyrządów.

- Wychodząc naprzeciw potrzebie powstawania w przestrzeni publicznej miejsc przyjaznych dzieciom ze spektrum autyzmu, Filia Integracyjna Książnicy Beskidzkiej opracowała projekt na zorganizowanie takiego miejsca u siebie. Będą z niego korzystać osoby z autyzmem oraz ich rodzice/opiekunowie, a także dzieci zdrowe korzystające z biblioteki - mówił dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek.

- Celem projektu jest angażowanie dzieci dotkniętych autyzmem w działania edukacyjne korzystnie wpływające na ich rehabilitację i proces przystosowania społecznego, promowanie działań o charakterze informacyjnym i edukacyjnym z obszaru wiedzy o autyzmie oraz wsparcie dla rodziców i opiekunów tych dzieci - wyjaśniała kierownik Filii Integracyjnej KB Agnieszka Glinkowska.

Zaburzenia autystyczne u dziecka stanowią także duże obciążenie dla rodziców/opiekunów, stąd w ramach projektu uwzględnione zostały potrzeby tej grupy osób. Przebywając razem z dzieckiem w bibliotece, rodzice/opiekunowie mogą skorzystać ze zbiorów biblioteki, a także z zakupionej w ramach projektu fachowej literatury na temat autyzmu. Ponadto mają możliwość odpoczynku, podczas gdy ich dzieci korzystają z zakupionych w ramach projektu urządzeń. Biblioteka czeka na indywidualne spotkania z dziećmi i ich rodzicami w każdy czwartek w godz. 12.00-18.00.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.