bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 marca 2020
  • 2 marca 2020
  • wyświetleń: 2816

Szybka ścieżka diagnostyczna dla dzieci z rodzin zastępcznych

Od marca wejdzie w życie pierwsze z ustaleń porozumienia o nazwie „Razem - szybciej, lepiej, kompleksowo”, jakie pod koniec ubiegłego roku Szpital Pediatryczny podpisał z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej.

szpital pediatryczny
fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Naszą współpracę rozpoczynamy od szybkiej ścieżki diagnostycznej dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Ustaliliśmy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie swoim podopiecznym wydawało specjalne, kolorowe karty rodziny, które dla nas będą informacją, że posiadające je osoby uprawnione są do szybkiej ścieżki diagnostycznej, którą przewidzieliśmy w zawartym niedawno porozumieniu. Ta szybka diagnostyka dotyczyć będzie zarówno Izby Przyjęć, jak i medycznych konsultacji specjalistycznych - wyjaśnia Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W dalszej przyszłości realizowane będą kolejne punkty porozumienia zawartego między naszym szpitalem a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Przewidują one między innymi udzielanie wsparcia w zakresie edukacji zdrowotnej, terapii sensorycznej, rehabilitacji fizycznej, psychologicznej i psychiatrycznej oraz zapewnienie pomocy edukacyjnej dotyczącej zapobiegania urazom i bezpieczeństwa zabaw.

Szybka ścieżka diagnostyczna dla dzieci z rodzin zastępcznych

BM / bielsko.info, źródło: Szpital Pediatryczny

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.