bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 marca 2020
  • 2 marca 2020
  • wyświetleń: 3451

Ilustrowane kodeksy pomogą uczniom zdać egzamin na kartę rowerową

Komplety „Kodeksów dla Ciebie” trafiły do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane książeczki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.

Ilustrowane kodeksy pomogą uczniom zdać egzamin na kartę rowerową
Ilustrowane kodeksy pomogą uczniom zdać egzamin na kartę rowerową · fot. KMP Bielsko-Biała


W piątek, 28 lutego w Miejskim Zarządzie Oświaty odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli wychowania komunikacyjnego bielskich szkół z przedstawicielami Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej na czele z jej prezes Aliną Puszyńską oraz mundurowymi z bielskiej drogówki.

W czasie spotkania Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Krzysztof Stankiewicz podziękował pedagogom za dotychczasową pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odpowiadał na pytania nauczycieli wychowania komunikacyjnego, na których spoczywa obowiązek przygotowania uczniów do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową, a także sprawdzenia wiadomości i umiejętności uczniów niezbędnych do kierowania rowerem po drogach publicznych.

Policjant przybliżył statystyki dotyczące wypadków drogowych z udziałem rowerzystów oraz omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w szczególności na aspekty związane z prędkością i umiejętnością panowania nad rowerem. Przypomniał o konieczności używania elementów odblaskowych oraz elementów stanowiących wyposażenie jednośladów, w tym obowiązkowego oświetlenia.

Warunkiem uzyskania karty rowerowej jest zaliczenie egzaminu w szkole, który odbywa się podczas obowiązkowych zajęć z wychowania komunikacyjnego. Zadanie to ułatwić mają nauczycielom „Kodeksy dla Ciebie”, które za ich pośrednictwem otrzymają uczniowie przygotowujący się do egzaminu na kartę rowerową. W bogato ilustrowanym podręczniku szczegółowo omówiono i pokazano zasady ruchu drogowego oraz technikę bezpiecznej jazdy jednośladem.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.