Wiadomości

  • 27 lutego 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 5260

Poranek muzyczny dla dzieci w BCK: Superwirtuozi przenisiony na kwiecień

Zaplanowany na 15 marca o 11.00 Epizod 6. Poranka Muzycznego dla Dzieci pt. "Instrumentalista, czy wokalista? Oto jest pytanie!" zostaje przeniesiony na 19 kwietnia 2020 - informuje Bielskie Centrum Kultury.

Wieki temu, w Afryce żyło pewne plemię - nazywali siebie plemieniem Muzów. Miejscowi nazwali ich strażnikami muzyki. Z czasem okazało się jednak, że najmłodszy z braci ma już dosyć muzyki. Odwrócił się od pozostałych i przysiągł, że zniszczy muzykę. Od tamtego czasu nie śpi i próbuje swoich sił. Jego bracia, po wielu latach, jako staruszkowie stwierdzili, że sami nie mają już siły z nim walczyć. Właśnie dlatego powołali SuperWirtuozów - muzycznych bohaterów z całego świata, którzy nigdy nie pozwolą aby najmłodszy brat zwyciężył. Taka o - bajeczka. Ale całkiem sympatyczna, prawda? Ja tam nigdy żadnego SuperWirtuoza na oczy nie widziałem…

Zapraszamy na szósty w tym sezonie koncert familijny SuperWirtuozów pod dyrekcją Macieja Cisowskiego.

Podczas koncertu zabrzmią utwory rozrywkowe, dziecięce ale również te z kanonu literatury muzyki klasycznej i muzyki filmowej towarzyszące akcji scenicznej. Koncert utrzymany jest w konwencji występu rozrywkowego i trwa około 60 minut.

Już dziś możesz śledź fanpage SuperWirtuozów - http://www.superwirtuozi.pl

Wykonawcy:

SuperWirtuozi

Maciej Cisowski (prowadzenie orkiestry, scenariusz, muzyka)

Michał Misza Czorny (scenariusz i reżyseria)

Gwiazdozbiór Raka to najnowsza seria familijnych koncertów to kolejna odsłona muzycznej uczty melomanów - zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Seria ośmiu nowych koncertów SuperWirtuozów przyniesie naszej głównej bohaterce - Melci M. nieoczekiwane zwroty akcji, takie jak powrót Pana Fałsza z przeszłości, czy przyjaźń młodszą wersją swojej mamy. Niewykluczone, że Melci wreszcie uda się skontaktować z zaginioną siostrą - Hanią M., którą Pan Fałsz podstępnie przeobraził w Fałszopotworka.

Szalona opowieść zawieszona pomiędzy przeróżnymi epokami, zabierze naszych widzów w najciekawsze zakamarki świata. Nie zabraknie tu ważnych dla światowej muzyki nazwisk, które z każdym koncertem będą brzmieć bardziej znajomo - na całym świecie jest wielu wspaniałych muzyków i kompozytorów, którzy zechcą pomóc Melci w ważnej misji, bez względu na to czy będziemy aktualnie przebywać na dworze Króla Henryka VIII, czy w czasach współczesnych...

Pamiętajcie, familijny charakter tych koncertów, buduje prawdziwą relację - pomiędzy dzieckiem, muzyką i rodzicem!

Poranek muzyczny dla dzieci

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj