Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2020
  • wyświetleń: 11815

[FOTO] Potrącenie mężczyzny przez pociąg w Goczałkowicach

Do zdarzenia doszło w środę późnym wieczorem w Goczałkowicach na dworcu PKP. Zgłoszenie o wypadku dotarło do służb ratunkowych około godziny 23:00. Interweniowały dwa zastępy JRG Pszczyna, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Do akcji wkroczyła także załoga śmigłowca ratunkowego z Krakowa.

Potrącenie przez pociąg w Goczałkowicach-Zdroju - 26/27.02.2020 · fot. sid / pless.pl


Pociąg osobowy relacji Olsztyn Główna - Bielsko-Biała Głowna, potrącił 25-letniego mężczyznę, który znalazł się na torach. W celu skrócenia drogi do placówki medycznej, podjęto decyzję o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 6 baza HEMS Kraków-Balice).

Strażacy przygotowali lądowisko na pobliskim boisku, jednak pilot śmigłowca w ostatnim momencie skierował maszynę w inne miejsce i wylądował bezpośrednio obok miejsca wypadku. Latająca karetka przetransportowała pacjenta do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

Trwa policyjne śledztwo, które ma wyjaśnić w jakich okolicznościach młody mężczyzna znalazł się na torowisku. W czynnościach biorą udział także pracownicy kolei. Ruch pociągów odbywał się jednym torem.Niespełna rok temu w tym samym miejscu także doszło doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg. Pisaliśmy o tym w artykule: [FOTO, WIDEO] O krok od tragedii na torach! Interwencja śmigłowca LPR!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj