Wiadomości

  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 2573

Zmiana pracy nie musi przerażać - oto dlaczego

Materiał partnera:

Zmiana pracy nie musi być taka straszna - wystarczy odpowiednie przygotowanie, by szybko i bezboleśnie przebrnąć przez proces szukania nowego pracodawcy. Nie powinno być z tym problemów zwłaszcza w dobie Internetu - dzięki jego zasobom otwierają się przed nami nowe możliwości. Co może nam w tym pomóc? Sprawdźmy.

Zmiana pracy nie musi przerażać - oto dlaczego


Siła tłumu w służbie poszukującym pracyInternet to nie tylko możliwość dowolnego komunikowania się z każdym zakątkiem świata. To przede wszystkim nieograniczone zasoby ludzkie i możliwości, jakie płyną z ich zaangażowania w konkretne działanie. Korzystamy już z tego na co dzień - podróżując przy pomocy Ubera lub wynajmując lokal przez Airbnb. To tzw. crowdsourcing, czyli pozyskiwanie usługi z wykorzystaniem siły internetowego tłumu. A skoro wykorzystujemy go już tak powszechnie, to może przyda się nam również podczas poszukiwania pracy?

Talentuno - platforma dla szukającychNaprzeciw tym oczekiwaniom w 2018 roku wyszedł węgierski start-up, tworząc aplikację Talentuno. To nowoczesna platforma rzucająca wyzwanie funkcjonującym od lat modelom rekrutacji. Jej celem jest zrzeszanie zarówno pracowników, jak i pracodawców. W ten sposób twórcy planują uprościć proces rekrutacji - ma być wygodniejszy dla aplikantów i tańszy (nawet o 60%) dla firm poszukujących specjalistów.

Pozwól innym szukać za CiebieCo w takim razie wyróżnia Talentuno? Każdy użytkownik aplikacji może wcielić się w rolę tak zwanego MatchMakera. To rodzaj pośrednictwa opierającego się na proponowaniu kandydatów na konkretne stanowiska. Jeśli ktoś z naszych znajomych posiada konto na Talentuno, może przekazać nasze CV wybranym pracodawcom. My nie będziemy musieli poświęcać czasu na przeglądanie ofert. A jeśli rekrutacja zakończy się pomyślnie, MatchMaker uzyska finansową premię za dobre polecenie.

Jak to działa w praktyce?Talentuno od ponad roku z powodzeniem działa na Węgrzech. W tym czasie do platformy przyłączyło się blisko 6 tys. użytkowników. Polska jest drugim krajem, w którym aplikacja rozpoczęła działalność. W naszym kraju ten wynik okazał się jeszcze lepszy - do dzisiaj zarejestrowało się już ponad 12 tys. MatchMakerów.

To doskonała szansa na szybkie znalezienie pracy, a możliwości drzemiące w Talentuno dostrzegli również pracodawcy. Dziś z platformą współpracują światowi giganci, m.in. Electrolux, BP, Emirates Nokia czy Viacom. Jak mówi Péter Balázsik, Prezes Zarządu i jeden z założycieli Talentuno - Wskaźnik ukazujący stosunek wszystkich rekrutacji do tych udanych jest już wyższy niż w całej branży, co świadczy o jego skuteczności.