bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2202

"Nadzieję" czeka rozbudowa

Muszą i chcą się rozbudować. Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii "Nadzieja" w Bielsku-Białej zbiera środki na remont.

Zmiany wymusiła ustawa dot. przystosowania ośrodków zdrowia do obowiązujących wymogów. Rozbudowa będzie kosztowała ok. 3 mln zł.

Ośrodek od 20 lat mieści się w bielskich Komorowicach. Jego założyciel, ks. Józef Walusiak kupił wówczas 2 zrujnowane budynki, w których kiedyś mieścił się ośrodek wczasów pracowniczych. "Nadzieja" prowadzi terapię dla dzieci i młodzieży, uzależnionych od środków psychotropowych: narkotyków i alkoholu. Od zeszłego roku na terapii mogą przebywać 32 osoby. Rozszerzono też działalność - przyjmowane są nieletnie matki z dziećmi.

Na czym będzie polegała rozbudowa? Znacząco powiększona zostanie aula. W planach jest również dobudowa skrzydła mieszkalnego z 14 pokojami. Stary budynek ma zostać wyremontowany, a pomieszczenia przeznaczone na sale terapeutyczne, warsztaty i pomieszczenia dla psychologów.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.