bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 4482

Młodzież uczyła się angielskiego i poznawała życie Anglików od kuchni

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej na początku lutego uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Zakwaterowani byli u rodzin angielskich, co stwarzało okazję nie tylko do szlifowania języka, ale również do przyjrzenia się życiu Anglików od kuchni.

ZSSiO
fot. archiwum szkoły


Podczas warsztatów uczniowie zwiedzili najsławniejsze londyńskie muzea - Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, British Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud oraz Muzeum Morskie w Greenwich. Zobaczyli także Opactwo Westminster, gmach Parlamentu, Big Bena, Pałac Buckingham, Tower of London, Tower Bridge, Piccadilly Circus, plac Trafalgar i przeszli obok klipra herbacianego Cutty Sark.

Londyn podziwiali nie tylko w trakcie spacerów po mieście, ale także z wysokości - z kapsuły London Eye i tarasu widokowego Katedry św. Pawła oraz z perspektywy Tamizy - w trakcie rejsu po rzece. Prawdziwie wiosenna aura towarzyszyła ich wizytom w parku Św. Jakuba, Hyde Parku oraz Królewskim Parku w Greenwich. Na zakończenie warsztatów uczniowie Samochodówki obejrzeli prace największych mistrzów malarstwa w Galerii Narodowej.

Czas spędzony w stolicy Wielkiej Brytanii to dla uczniów najlepsza lekcja nie tylko języka angielskiego, ale także kultury, sztuki, tolerancji i radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach. Opiekę nad uczestnikami warsztatów sprawowały Gabriela Duch i Joanna Filonowicz.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.