bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2829

Uroczyście otwarto ZGO

31 maja uroczyście otwarto nowy Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Jego budowa była możliwa dzięki wsparciu unijnemu uzyskanemu w ramach projektu pn. „Budowa kompleksowego systemu gospodarki odpadami dla miasta Bielska-Białej i gmin powiatu bielskiego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Koszt realizacji projektu wyniósł blisko 89,5 mln zł, a dofinansowanie z Funduszu Spójności stanowiło ponad 52 mln zł. Kosztu budowy samego zakładu to blisko 65 mln zł.

Uroczyście otwarto Zakład Gospodarki Odpadami · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach realizacji projektu wybudowano: sortownię odpadów, kompostownię odpadów biodegradowalnych, magazyn odpadów niebezpiecznych, magazyn surowców wtórnych wydzielonych w sortowni, stacje demontażu odpadów wielkogabarytowych, stanowisko kruszenia i przetwarzania odpadów budowlanych, budynek wagowy z portiernią i wagami, budynek warsztatowy ze stanowiskami garażowo-postojowymi dla sprzętu oraz budynek administracyjny.

Na terenie zakładu istnieje pełna infrastruktura techniczna konieczna do prawidłowej eksploatacji tego typu obiektu. Cały teren został ogrodzony i obsadzony pasem zieleni celem odizolowania zakładu od okolicznych zabudowań.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.