Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2020
  • wyświetleń: 6444

[FOTO] Policyjny pościg za 18-latkiem bez prawa jazdy

Nie były to sceny jak z amerykańskiej telewizji, ale było niebezpiecznie. Mowa o pościgu, do którego doszło w poniedziałek późnym wieczorem na ulicach Bielska-Białej. Kierowca Opla Corsy nie zatrzymał się do kontroli i próbował zgubić policyjny patrol.

Pościg Bielsko-Biała - 17.02.2020
fot. Bielskie Drogi


Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji (SPPP) w rejonie al. Andersa chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę Opla Corsy. Ten zamiast się zatrzymać zaczął uciekać. Pomysłowy kierowca chcąc zgubić radiowóz (Mercedes Spritner) postanowił wjechać na parking podziemny Centrum Handlowego Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej. Pomysł dobry, ale się nie udało. Z drugiej strony parkingu czekali inni funkcjonariusze, którzy odcięli drogę ucieczki. Kierowca się poddał. Podobnie jak trzech pasażerów.

W toku czynności wyszło na jaw, że 18-letni kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy i to było prawdopodobnym powodem ucieczki. W przeszłości był już karany za jazdę bez uprawnień. Młodzieniec w dniu dzisiejszym usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli, co jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat. Dodatkowo będzie musiał ponieść odpowiedzialność za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których dopuścił się uciekając przed policjantami.

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.