bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1957

Zaprosił dziewczyny, te go okradły

Chcąc zmylić policjantów i odsunąć od siebie podejrzenia o kradzież pieniędzy dwie bielszczanki kłamały „jak z nut”. Ich mistyfikacja wyszła na jaw i obie usłyszały już zarzuty kradzieży 12.000 zł. Jedna z nich dodatkowo tłumaczyć się będzie za fikcyjne zgłoszenie i składanie fałszywych zeznań. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat za kratami.

22-latka zgłosiła w komisariacie zawiadomienie o przestępstwie kradzieży torebki. Z jej relacji wynikało, że do zdarzenia doszło w lokalu przy ul. Barlickiego, kiedy na dobre bawiła się w gronie przyjaciół. Wraz z torebką utraciła dokumenty, kartę bankomatową, telefon komórkowy i gotówkę w kwocie 70 zł.

Jeszcze tego samego dnia do komisariatu zgłosił się 32-letni bielszczanin, który powiadomił, że został okradziony przez dwie młode kobiety, które spotkał nocą w centrum miasta. Zaprosił je do swojego mieszkania, a kiedy nietrzeźwy zasnął ich łupem padły pieniądze w kwocie 12.000 zł.

Jedna z nich - prawdopodobnie zaaferowana sporą sumą, która zgarnęła - zostawiła w mieszkaniu swoją torebkę. W torebce znajdowały się dokumenty na nazwisko „nomen omen” 22-latki, która zaledwie godzinę wcześniej złożyła zawiadomienie o kradzieży, a do której rzekomo doszło w lokalu.

Mężczyzna wyjaśnił jednocześnie, że próbował się skontaktować ze sprawczyniami, prosząc o zwrot pieniędzy. W skrzynce na listy znalazł 5.000 zł, które wystraszone złodziejki zdążyły tam w międzyczasie podrzucić, a których nie zdążyły jeszcze wydać.

Obie 22-latki zostały zatrzymane przez policjantów. Przyznały się do kradzieży i wyjaśniły okoliczności w jakich doszło do tego przestępstwa. Jedna z nich odpowie dodatkowo za zawiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań. Za przestępstwa te zatrzymane mogą trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.