bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2020
  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 2963

Happening inaugurujący akcję „Książka wspiera bohatera” w Sferze

Za nami:

13 lutego o 11.30 w Galerii Sfera odbędzie się happening inaugurujący kolejną edycję czytelniczej akcji „Książka wspiera bohatera”. Następnie 29 lutego w Sferze miłośnicy literatury i środowiska będą mieli okazję do nabycia ciekawych książek po okazyjnych cenach i jednocześnie wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Akcja „Książka wspiera bohatera” to inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Organizatorzy zbierają od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki i organizują kiermasze, dając im „drugie życie”. Za zebrane środki fundują bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych i spełniają ich "zielone marzenia".

Akcja promuje społeczne postawy, inicjatywy obywatelskie, budowanie wspólnoty, w której razem robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

Osoby, które chcą pozbyć się niepotrzebnych książek, mogą je przynieść do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I. W Bielsku i okolicy jest jeszcze kilkanaście innych miejsc, w których można to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na stronie facebookowej Fundacji. Organizatorzy zachęcają do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z Bielska i okolic.

Książka wspiera bohatera
fot. Fundacja Ekologiczna Arka


- Ta akcja to fenomen. Informacje o poziomach czytelnictwa, czy ilościach sprzedawanych książek zwykle nie są optymistyczne, a na naszej akcji w Galerii Sfera są tłumy. Warto podkreślić iż zaangażowanych w nią jest około 100 instytucji w ciągu roku - przedszkola i szkoły w całej Polsce, które zbierają punkty na swoim terenie, partnerzy akcji, dzięki którym udaje się ją organizować już po raz trzeci i oczywiście uczestnicy akcji, którzy odwiedzają Charytatywne Kiermasze Książek - wyjaśnia Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Partnerzy akcji: Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty i E-Words.

Więcej informacji na stronie www.ksiazkawspierabohatera.pl i na profilu facebookowym akcji.

ar, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.