Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2020
  • 10 lutego 2020
  • wyświetleń: 18146

[FOTO] Wiadomo kto został królem i królową Klimczoka w 2020 roku!

1 stycznia 2020 roku ruszyło czwarte wyzwanie na królową/króla Klimczoka. Inicjatywa powstała dzięki lokalnym miłośnikom gór i z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. W piątek w auli Akademii Techniczno-Humanistycznej odbyła się koronacja 17 króli i królowych Klimczoka.

Koronacja Króla i Królowej Klimczoka - 7.02.2020 · fot. sid / bielsko.info


Głównym celem akcji była popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu, wyciągnięcie ludzi z domu oraz pokazanie piękna gór zwłaszcza zimą. Do tej pory w wyzwaniach wzięło udział ponad 1000 osób na okoliczne szczyty były zdobyte kilka tysięcy razy przemierzając w sumie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Dla wielu osób było to pierwsze zimowe wyjście w góry.

Zadaniem każdego uczestnika było siłą własnych mięśni i woli zdobyć szczyt Klimczoka z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Ten kto zrobi to największą ilość razy w miesiącu otrzymał tytuł królowej/króla Klimczoka (z zastrzeżeniem, że każdy może zdobyć szczyt maksymalnie raz dziennie).

Wschód słońca na Klimczoku w dniu 6 stycznia
Wschód słońca na Klimczoku w dniu 6 stycznia 2020 roku · fot. Łukasz Zacny Fotografia


W 2020 roku wyłoniono 17 osób, które codziennie zdobyły szczyt Klimczoka. Nagrodzono także najmłodszych tytułami księżnej i księcia Klimczoka. Upominek dostał się także psiakowi Agentowi, który wraz ze swoim opiekunem Markiem niemal codziennie zdobywał górę. Najmłodszym uczestnikiem wyzwania był Kuba, który ma 2,5 roku. Warto zaznaczyć, że dzięki wsparciu wielu partnerów, nagrodzono 100 osób, które zdobyły najwyższą liczbę punków w rywalizacji.

Agent wraz ze swoim Panem Markiem na szczycie Klimczoka
Agent wraz ze swoim Panem Markiem na szczycie Klimczoka. Dzielny psiak niemal codziennie zdobywał szczyt (1117m.n.p.m) · fot. Marek Dudziak

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.