Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 5220

Sportowcy i ich mentorzy nagrodzeni przez władze powiatowe

Powiat bielski stoi sportami wodnymi i zimowymi. Podczas noworocznego spotkania środowiska sportowego powiatu bielskiego władze powiatu uhonorowały prawie 50 zawodników, którzy odnieśli sukcesy w minionym roku. To znacznie więcej nagród niż w poprzednich latach. Wśród wyróżnionych są olimpijskie nadzieje.

Sporty wodne w powiecie bielskim mają się wyjątkowo dobrze. Aż 17 wyróżnionych, to zawodnicy uprawiający kajakarstwo z MKS Czechowice-Dziedzice i kajak-polo z UKS „Set” Kaniów. Sukcesy odnoszą też przedstawiciele sportów zimowych. Uhonorowano aż 15 sportowców z następujących dyscyplin: skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo biegowe i narciarstwo alpejskie. Swoją pasję realizują oni w klubach w Szczyrku i Bystrej. W 2019 roku medale zdobywali także lekkoatleci, judocy, badmintoniści, tenisiści stołowi, szczypiornistki i reprezentanci sportów siłowych.

- To dowód na to, jak udany był 2019 rok dla zawodników reprezentujących nasz powiat na arenach krajowych, ale też w mistrzostwach Europy i świata - mówił starosta bielski Andrzej Płonka, gratulując sportowcom i ich trenerom.

Za nadzieje olimpijskie z terenu powiatu bielskiego uznano Maję Malarz z UKS „Victorii” Kozy, która na Mistrzostwach Polski wypływała aż 5 medali, rywalizując z juniorami i juniorami młodszymi oraz Adriana Kupczaka z UKS „Olimp” Mazańcowice, który przywiózł złoty medal w skoku o tyczce z Letnich Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, a wśród seniorów był blisko podium. - To był niesamowity dla mnie rok. Tyle trenowałam, wkładając w to mnóstwo serca i siły, że wiedziałam, że to musi się tak skończyć - mówi 16-letnia Maja Malarz, która w basenie spędza na treningach ponad 3 godzinny dziennie.

nagrody dla sportowców
fot. Powiat Bielski


Starosta bielski oraz Jan Borowski, przewodniczący rady powiatu, złożyli też gratulacje Zbigniewowi Banetowi, który jest prezesem LKS „Klimczok” Bystra od 37 lat. Społecznik, trener i wychowawca obchodził niedawno 80. urodziny. Jak przyznaje, siłą napędową do działania są osiągnięcia wychowanków klubu. To skoczkowie narciarscy: Łukasz Kruczka i Jakub Wolny, 16-letnie zawodniczki, które w sztafetach wywalczyły Mistrzostwo Polski oraz ich młodsze koleżanki z wicemistrzostwem kraju. Wśród podopiecznych są również dzieci, które zdobyły tytuł mistrzów świata w nieoficjalnych zawodach dla dzieci.

ar / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.