bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3270

Konkurs dla architektów w BWS

W sobotę 26 maja w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza odbyło się wręczenie nagród laureatom II Studenckiego Konkursu "Przestrzeń Wokół Nas" oraz otwarcie pokonkursowej wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac.

BWS Tyszkiewicza
Agnieszka Kik przy nagrodzonej pracy · fot. BWS Tyszkiewicza


BWS Tyszkiewicza
Wręczenie nagród · fot. BWS Tyszkiewicza


Zwyciężczyniom - Pani Natalii Gacek w kategorii Architektura Wnętrz i Agnieszce Kik w kategorii Architektura Krajobrazu - nagrody wręczał JM Rektor dr Jerzy Chrystowski.

Autorka nagrodzonej pracy - projektu zagospodarowania przestrzennego zespołu leczniczo-rehabilitacyjny dla dorosłych w Jaworzu, Agnieszka Kik, stwierdziła, że zadanie było trudne, ale bardzo ciekawe. Projektowi poświęciła miesiąc intensywnej pracy.

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że studenci BWS swoje prace najczęściej wykonują na konkretnych, faktycznie istniejących miejscach. korzystając z autentycznych danych - dzięki współpracy z właścicielami terenu. Tak było chociażby przy okazji projektu zagospodarowania przestrzennego centrum Dzięgielowa i tak ma być w trakcie realizowanej współpracy z Urzędem Miasta w Bielsku-Białej.

W jej trakcie studenci wykonają m.in. projekt krajobrazowy Parku Włókniarzy, projekt placu zabaw w rejonie skrzyżowania ul. Gen. Andersa i ul. Sosnowskie oraz zagospodarowania terenu przy starym dworze na Kępie Hałcnowskiej.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.