bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 stycznia 2020
  • 28 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7938

Reanimacja w rejonie Klimczoka. Mężczyzna zmarł na szlaku

Podczas sobotniego dyżuru ratownicy Grupy Beskidzkiej dwukrotnie wyjeżdżali do poszkodowanych z nagłym zatrzymaniem krążenia. Niestety życia jednego z nich nie udało się uratować.

gopr beskidy
Mężczyzna zmarł na szlaku z Trzech Kopców na Klimczok · fot. GOPR Beskidy


W sobotę ratownicy GOPR Beskidy przyjęli zgłoszenie o zasłabnięciu mężczyzny na szlaku żółtym między Trzema Kopcami, a Klimczokiem. Na miejsce zdarzenia natychmiast udał się zespół ratowników dyżurnych z SR Klimczok. Po dojeździe do wypadku ratownicy stwierdzili nagłe zatrzymanie krążenia, przejęli od turystów ratowanego.

Ze stacji w Szczyrku wyjechał zespół ze skuterem śnieżnym do pomocy w transporcie turysty. Jednocześnie zadysponowano śmigłowiec LPR z Kaniowa i wysłano ratowników quadem do pomocy w przyjęciu śmigłowca w pobliżu miejsca wypadku.

Po dotarciu i lądowaniu śmigłowca na szczycie Trzech Kopców, lekarz z ratownikiem medycznym zostali przetransportowani przez zespół GOPR na miejsce prowadzenia resuscytacji. Niestety ok. godz. 15:15 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Ratownikom pozostał smutny obowiązek ewakuacji ciała zmarłego turysty oraz jego rodziny. Działania zakończyły się o godzinie 19.00.

Tego samego dnia, około godziny 10.40, zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniował w Szczyrku w rejonie osiedla Migdalskiego, gdzie reanimowany był uczestnik biegu górskiego Zamieć. Na szczęście mężczyznę udało się uratować. Został przetransportowany śmigłowcem do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.