bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2525

Czas na zakup OC? W znalezieniu najlepszej oferty pomoże porównywarka OC

Materiał partnera:

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek wykupienia polisy OC. Koszty tego typu ubezpieczenia mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jak znaleźć najtańsze oferty ubezpieczeń OC?

Czas na zakup OC? W znalezieniu najlepszej oferty pomoże porównywarka OC


Komunikacyjne ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie dla każdego właściciela samochodu. Ten rodzaj polisy ma na celu zapewnienie mu ochrony finansowej wtedy, gdy wywoła on zdarzenie drogowe - kolizję, wypadek. W takiej sytuacji to wybrane przez niego towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca stosowne odszkodowanie poszkodowanym.

Za brak ważnego OC kierowca może zapłacić karę wynoszącą aż ponad 5 tysięcy złotych! Warto zatem pamiętać o tym, by zawsze mieć ważne ubezpieczenie OC, aby nie narażać się na takie niebezpieczeństwo.

Poza tym może on także zdecydować się na zakup dodatkowych polis dobrowolnych, na przykład AC, NNW, Assistance, które poszerzają zakres ochrony.

Jak co roku, wielu kierowców zastanawia się jednak, gdzie można zakupić tanie ubezpieczenie OC. Teraz, na szczęście, nie trzeba już udawać się w tym celu do agenta ubezpieczeniowego. Tanie OC można znaleźć samodzielnie!

Sprawdź oferty OC u różnych ubezpieczycieli jednocześnie!Polisa OC dla właścicieli samochodów zawsze posiada taki sam zakres, co wynika z przepisów ustawowych. Z drugiej jednak strony towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają dowolność w ustalaniu cen OC.

Cena polisy OC zależna jest od szeregu różnych czynników, które związane są zarówno z samochodem, jak również z jego właścicielem. Są one za każdym razem kalkulowane indywidualnie, dlatego też nie można jednoznacznie wskazać na jednego ubezpieczyciela, u którego za OC zapłaci się najmniej.

Aby dowiedzieć się, gdzie można zakupić najtańsze OC, wystarczy tylko kilka wolnych minut i dostęp do internetu. Najlepsze oferty można znaleźć już teraz za pomocą porównywarek ubezpieczeń!

Internetowa porównywarka ubezpieczeń, w tym także porównywarka OC, pozwala na jednoczesne sprawdzenie kosztów polis u wielu towarzystw. Wobec tego wystarczy jedynie wypełnienie jednego formularza, aby natychmiast sprawdzić ceny u kilku, a nawet kilkunastu różnych ubezpieczycieli.

Przykładowo, porównywarka ubezpieczenia OC Porówneo.pl kontroluje dla swoich klientów oferty u najpopularniejszych ubezpieczycieli: AXA, Proama, Aviva. Benefia, PZU, Generali, MTU24, Link4, Ergo Hestia.

Zatem dzięki porównywarkom ubezpieczeń można samodzielnie przeliczyć koszty polis i dowiedzieć się, gdzie można kupić OC w jak najniższej cenie. Różnice pomiędzy w najtańszym a najdroższym ubezpieczeniem mogą wynosić nawet parę tysięcy złotych!

Internetowa porównywarka OC - jak to działa?Działające w internecie porównywarki ubezpieczeniowe są przeznaczone dla każdego kierowcy. Można skorzystać z nich zupełnie za darmo - bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykonanie kalkulacji nie zobowiązuje także do wykupienia polisy.

Aby dowiedzieć się, który ubezpieczyciel posiada najniższe koszty OC, należy wypełnić specjalny formularz. Należy wypisać w nim szereg pól składających się na kilka kategorii, a mianowicie:

[uli]informacje dotyczące samochodu, na przykład jego marka i model, rocznik, przebieg, rok zakupu i inne dane
informacje dotyczące właściciela pojazdu, na przykład jego wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, liczba posiadanych dzieci, data uzyskania prawa jazdy[
informacje dotyczące ubezpieczenia, w tym data jego rozpoczęcia, dane o poprzednim ubezpieczycielu i inne/uli]

Porównywarka może także poprosić o wpisanie do formularza numeru telefonu - warto go dodać, ponieważ wymagają go niektórzy ubezpieczyciele. Dzięki temu można otrzymać pełną kalkulację we wszystkich dostępnych towarzystwach.

Po wypełnieniu takiego formularza porównywarka OC rozpoczyna kalkulację, łącząc się z centrami wszystkich ubezpieczycieli. Już po około minucie można dowiedzieć się, kto może zaproponować nam najtańszą ofertę OC.

Oferty w porównywarkach są bardzo czytelnie zaprezentowane. Na liście można zobaczyć wszystkie propozycje ubezpieczycieli, które uszeregowane od tej najtańszej aż do najdroższej.

Kierowcy, którzy chcą znaleźć za pomocą porównywarki OC tanie ubezpieczenie, mogą także zdecydować się na jego zakupienie. W tym celu wystarczy tylko kliknąć na odpowiedni odnośnik przy wybranej polisie. Jesteśmy wtedy przenoszeni na stronę ubezpieczyciela, na której należy podać dodatkowe dane i podać formę zapłaty za polisę. Można opłacić ją także szybkim przelewem - potwierdzenie zakupu ubezpieczenia otrzymamy na adres e-mail.

A ile Ty możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?Dzisiaj z porównywarek ubezpieczeniowych korzysta coraz więcej kierowców - to atrakcyjna alternatywa dla spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Oferty można sprawdzić wtedy w dowolnym czasie, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Wykonanie samodzielnej kalkulacji jest naprawdę łatwe i szybkie - wystarczy tylko parę minut, aby dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe ma dla nas najlepszą ofertę ubezpieczenia OC. Oszczędności mogą wynieść kilkaset, a niekiedy nawet kilka tysięcy złotych!