bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2859

Policjanci dwukrotnie zatrzymali 24-latka z odebranym prawem jazdy

Sądowe zakazy kierowania pojazdami, nie przeszkodziły 24 - letniemu bielszczaninowi wsiąść za kierownicę swojego auta i przyjechać do siedziby komendy w Bielsku-Białej. Ponadto, jednego dnia mężczyzna dwukrotnie został zatrzymany przez mundurowych kierując tym samym pojazdem. Grozi mu kara do lat 5 więzienia.

W środę ok. godziny 15:15 policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w kierującego Audi. Mieli bowiem podejrzenie, że może on nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był chwilę wcześniej w siedzibie bielskiej komendy przesłuchiwany w innej sprawie. Podczas kontroli faktycznie okazało się, że 24-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane za przekroczenie 24 punktów karnych, a obecnie posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony już dwukrotnie.

Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami samochód odholowali na policyjny parking. Niedługo po tym, pojazd został odebrany z parkingu przez jego właścicielkę. Niecałe dwie godziny od pierwszego zatrzymania, 24-latek wpadł w ręce stróżów prawa drugi raz, popełniając to samo przestępstwo, tym samym pojazdem.

O godzinie 17:10 został zatrzymany do kontroli przez patrol drogówki w rejonie skrzyżowania ulic Żywieckiej i Górskiej. Okazało się, że właścicielką Audi jest matka kierującego, która po odebraniu pojazdu z parkingu przekazała go synowi. Samochód ponownie trafił na policyjny parking, a 24-latek tym razem do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Odpowiedzialności karnej nie uniknie także właścicielka samochodu marki Audi, która odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania, za co grozi jej kara grzywny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.