bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 stycznia 2020
  • wyświetleń: 833

4 łatwe sposoby na poprawę kondycji zdrowotnej

Materiał partnera:

Nasza kondycja zdrowotna w dużej mierze zależy od tego, czy odpowiednio o siebie dbamy. Istotną rolę odgrywa m.in. aktywność fizyczna oraz dobrze zbilansowana dieta. Jak się okazuje, nie musimy wprowadzać do swojego życia rewolucji, aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas. Możemy to osiągnąć metodą niewielkich kroków. Oto kilka prostych sposobów na to, żeby poczuć się lepiej.

4 łatwe sposoby na poprawę kondycji zdrowotnej


Nawadnianie organizmuKażdy z nas powinien pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Picie wody przyspiesza procesy metaboliczne i nieco zmniejsza uczucie głodu, w efekcie czego zjadamy mniejsze porcje posiłków, co wpływa na nasz wygląd. Początkowo może to być nieco kłopotliwe, dlatego możemy np. ustawić sobie przypomnienia w telefonie lub kupić specjalną butelkę z podziałkami, ile wody trzeba wypić do określonej godziny. Możemy dodatkowo częściej jeść ogórki, szpinak, pomidory, cukinie i arbuzy. Wymienione produkty spożywcze mają dużą zawartość wody.

Regularne spaceryŻeby poprawić swoje zdrowie, zalecana jest regularna aktywność fizyczna. Nie musi to być jogging czy jazda na rowerze, możemy zacząć od zwykłych spacerów po parku czy najbliższej okolicy. Zaleca się, aby wychodzić z domu codziennie, przynajmniej na 10-15 minut. Możemy np. zrezygnować z podjechania do sklepu samochodem i wybrać się tam pieszo. Jeśli dojeżdżamy do pracy środkami transportu publicznego, wysiądźmy jeden lub dwa przystanki wcześniej. Taki krótki spacer pozwala się dotlenić i poprawia samopoczucie, a z czasem stanie się bardzo przyjemnym nawykiem. Dodatkową motywacją do regularnych spacerów może być zakup krokomierza, który ułatwi nam kontrolę, czy w danym dniu wykonaliśmy wystarczająco dużą ilość kroków. Na rynku jest wiele tego typu sprzętów, więc każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie. W przypadku problemów z dokonaniem wyboru warto sprawdzić ranking. Umieszczono w nim opisy najbardziej popularnych obecnie krokomierzy, które pomogły już wielu osobom w zmianie dotychczasowego stylu życia.

Niewielkie zmiany nawyków żywieniowychNie musimy od razu wprowadzać bardzo rygorystycznej diety, aby czuć się zdrowo i dobrze. Na początek wystarczy kilka niewielkich zmian nawyków żywieniowych, takich jak rezygnacja z jedzenia fast foodów i produktów wysoko przetworzonych czy z dużą ilością cukru w składzie. Żeby uniknąć podjadania słodyczy między posiłkami, warto poświęcić kilkanaście minut na przygotowanie pożywnego lunchu do pracy lub szkoły. Jednym z lepszych sposobów na poprawę kondycji zdrowotnej jest wzbogacenie codziennej diety o większą ilość świeżych warzyw i owoców, ryb oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Dostateczna ilość snuPoza dużą ilością wody, witamin i minerałów, nasz organizm potrzebuje też snu. Jeśli trwa on zbyt krótko, komórki ciała nie mogą się w pełni zregenerować, a my odczuwamy nieprzyjemne dolegliwości, takie jak rozdrażnienie, bóle głowy, dłuższy czas reakcji i kłopoty z pamięcią. Jak podkreślają specjaliści, brak snu prowadzi do poważnych chorób, m.in. depresji, cukrzycy, otyłości, a nawet nowotworów. Każdego dnia powinniśmy spać przez ok. 8 godzin, dlatego trzeba kontrolować, o której godzinie kładziemy się do łóżka. Starajmy się też codziennie robić to o tej samej porze (w miarę możliwości), również w dni wolne od pracy.