Wiadomości

  • 23 stycznia 2020
  • 24 stycznia 2020
  • wyświetleń: 55465

[FOTO] Groźny pożar w kamienicy przy ulicy Barlickiego

W czwartek przed godziną 11.00 w kamienicy przy ulicy Barlickiego wybuchł pożar. W akcji gaśniczej uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Pożar kamienicy przy ul. Barlickiego - 23.01.2020 · fot. Spójrz z góry - usługi dronem


Pożar, który wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze został opanowany po kilkunastu minutach. W momencie dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej, płomienie wychodziły na zewnątrz budynku. Ogień rozprzestrzenił się na strych i dach. Sytuacja była poważna. Dym było widać z wielu kilometrów.

Dogaszanie trwało kilka godzin. Konieczne było rozebranie części konstrukcji dachu i dokładne sprawdzenie obiektu pod kątem osób poszkodowanych oraz ukrytych zarzewi ognia. Jak udało nam się ustalić z kamienicy strażacy ewakuowali trzech lokatorów. Jedna osoba została poszkodowana. To mężczyzna. Jego obrażenia nie były poważne i odmówił on hospitalizacji.

Pożar kamienicy przy ul. Barlickiego - 23.01.2020 · fot. sid / bielsko.info


Ulice Barlickiego i Cechowa były nieprzejezdne przez kilka godzin. Problemy występowały także na ul. Wałowej i Mostowej, gdzie rozłożone były węże strażackie. Przyczynę pożaru ustala policja.

Ariel Brończyk, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.