bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2012
  • wyświetleń: 2479

Pobili i ukradli telefon

Czterech młodych bielszczan zatrzymali we wtorek w nocy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wspólnie z policyjnymi wywiadowcami. Sprawcy zaatakowali 20-latka, pobili go i skradli telefon komórkowy. Za rozbój grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Tuż przed północą dwaj 20-latkowie pod pozorem przeprowadzenia krótkiej rozmowy wywabili z domu rówieśnika. Kiedy wyszedł od razu rzucili się na niego z pięściami, żądając zwrotu rzekomo przywłaszczonych stu złotych. Pobili go i skopali po całym ciele, a na odchodne skradli jego telefon komórkowy. Wsiedli do audi i odjechali z piskiem opon.

Powiadomione o zdarzeniu policyjne patrole poszukiwały sprawców. Ich samochód policjanci namierzyli na ul. Piastowskiej. Podróżowało nim czterech mężczyzn w wieku od 16-20 lat. W ich samochodzie odnaleziono telefon, który chwilę wcześniej zrabowali ofierze. Nieletni 16-latek został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Jego trzej dorośli koledzy trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z komisariatu III ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia oraz udział zatrzymanych w pobiciu pokrzywdzonego. Za rozbój trzem dorosłym sprawcom tego przestępstwa grozi do 12 lat za kratami.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.