bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3479

Pościg za nietrzeźwym kierowcą. 44-latek wydmuchał 2,2 promila

Policjanci z drogówki zatrzymali 46-latka, który kierował fiatem mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Kiedy mundurowi dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu, rozpoczął brawurową ucieczkę ulicami Szczyrku. Został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór tuż po godzinie 20.20. Mundurowi z bielskiej drogówki pełnili służbę na terenie Szczyrku. Na ulicy Beskidzkiej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Fiatem Panda. Mężczyzna widząc wydawany sygnał zwolnił, a po chwili gwałtownie przyspieszył. Uciekając uderzył lusterkiem w latarkę, którą policjant wydawał sygnał do zatrzymania. Mundurowi widząc odjeżdżający pojazd ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

O prowadzonym pościgu poinformowali dyżurnego z Komisariatu Policji w Szczyrku. Pomimo wydawanych sygnałów do zatrzymania mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami Szczyrku, łamiąc przy tym wszelkie przepisy ruchu drogowego. Po trwającym kilka minut pościgu, został zatrzymany na ulicy Granicznej. W samochodzie oprócz kierowcy znajdowali się pasażerowie. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń ciała.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 46-letni mieszkaniec powiatu bielskiego miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej i czynnej napaści na funkcjonariusza. Za wszystkie te występki grozi mu kara nawet 10 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator objął go policyjnym dozorem. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.