bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7427

[WIDEO] Tak dawna fabryka Grossa wygląda od środka.

Rozpoczęła się rewitalizacja dawnej Fabryki Wódek i Likierów Jacoba Grossa w Białej. Wiele osób dopytywało obecnego właściciela nieruchomości o możliwość zwiedzenia obiektu. Niestety nie jest to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Dla wszystkich ciekawskich przygotowano materiały wideo. Pierwszy z nich został już opublikowany na facebookowej stronie Manufaktury Grossa.

Loading...


Rafineria spirytusu i fabryka likierów Grossa została założona w 1849 r. przez Jakuba Grossa. Zabytkowy kompleks mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła w Białej, przy ulicy Stojałowskiego. Główny budynek produkcyjny wybudowano w latach w latach 80. XIX w. Zachowany komin fabryczny jest jednym z ostatnich w mieście.

Prywatny inwestor zamierza w zabytkowym budynku zlokalizować lokale komercyjne i mieszkania. Kompleks będzie nosił nazwę Manufaktura Grossa.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.