bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3741

Ogłoszono III poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Za nami:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego ogłoszono III poziom ostrzeżenia o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10.

eko słupek
EkoSłupek w Komorowicach Śląskich - 16.01.2020 · fot. komorowice.pl


Zła jakość powietrza towarzyszy nam od czwartku wieczorem. Ze względu na poziom pyłu zawieszonego sytuacja w województwie śląskim w piątek nadal będzie bardzo zła.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech.

Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj