bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2338

Wolfsburg zaprosił młodych bielszczan. Kto chce pojechać do Niemiec?

Z miasta partnerskiego Wolfsburg w Niemczech na ręce władz Bielska-Białej wpłynęło zaproszenie do udziału w Międzynarodowej Konferencji dla Młodzieży dla czterech przedstawicieli naszego miasta.

konferencja
Międzynarodowa Konferencja Młodzieży 2018 · fot. materiały prasowe


Organizatorami konferencji są Koło Młodzieży Miasta Wolfsburga oraz Urząd Miejski w Wolfsburgu. Będzie to druga edycja konferencji, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 r. Delegacja młodzieży z Bielska-Białej wzięła udział w pierwszej edycji i zgodnie uznała to za bardzo wartościową inicjatywę.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w terminie od 27 kwietnia do 3 maja 2020 r. i przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16 do 21 lat (do składu delegacji z Bielska-Białej zapraszamy młodzież w wieku 18-21 lat) zaangażowanej w działalność na polu wsparcia dzieci i młodzieży, działań społecznych i socjalnych, działalność na rzecz ochrony środowiska w Bielsku-Białej.

Konferencja jest adresowana do młodych liderów i działaczy na rzecz społeczności lokalnej Bielska-Białej. Językiem konferencji jest język angielski (tłumaczenie na żaden inny język nie jest planowane).

Młodzi ludzie biorący udział w konferencji zostaną zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w Wolfsburgu w pokojach 4-osobowych. W tym samym miejscu zostaną także zapewnione posiłki. Na miejscu uczestnicy nie będą ponosić żadnych kosztów. Uczestnik wybrany w procesie rekrutacji będzie ponosił tylko koszt transportu na miejsce konferencji i kieszonkowe na własne wydatki. Wraz z delegacją młodzieży do Wolfsburga pojedzie przedstawiciel Wydziału Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Warunki stawiane uczestnikom wyjazdu / Jakich młodych szuka urząd?
  • pełnoletność w dniu wyjazdu na konferencję, ale nie więcej niż 21 lat.
  • działalność społeczna, działalność na rzecz dzieci i młodzieży, na rzecz ochrony środowiska, działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta, w samorządzie szkolnym itp. Osiągnięcia i działalność potwierdzona przez dyrektora szkoły bądź rektora uczelni wyższej, do której kandydat zainteresowany wyjazdem uczęszcza.
  • gotowość pokrycia kosztów transportu dla siebie na trasie Bielsko-Biała - Berlin/Wolfsburg.
  • znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1 umożliwiająca czynny udział w obradach konferencji.
  • fakt pobierania nauki w szkole ponadpodstawowej/ponadpodstawowych zlokalizowanej na terenie miasta Bielska-Białej bądź fakt bycia studentem uczelni wyższej zlokalizowanej w Bielsku-Białej.


Program konferencji:
27 kwietnia - przyjazd do Wolfsburga, spotkanie integracyjne w godzinach wieczornych.
28-30 kwietnia - ceremonia otwarcia konferencji, spotkania i warsztaty w ramach programu, zajęcia rekreacyjne oraz kulturalne dla uczestników konferencji (popołudniami i wieczorami).
1 maja - realizacja różnego typu projektów na rzecz społeczności lokalnej Wolfsburga. Uczestnicy wspólnie wykonają coś trwałego dla społeczności lokalnej, np. sprzęt do zabawy w ośrodku wsparcia dla dzieci i młodzieży, lub posadzą drzewo jako wkład w ochronę lokalnej przyrody.
2 maja - wycieczka do Berlina.
3 maja - zakończenie konferencji w Berlinie, powrót do Bielska-Białej.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 stycznia br. Szczegółowy przebieg procesu rekrutacji zawarty jest w załącznikach poniżej. Wszelkie pytania proszę kierować oraz dokumenty aplikacyjne proszę przesyłać do Wydziału Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej na adres e-mail: bpm@um.bielsko.pl oraz b.hlousek@um.bielsko.pl, nr telefonu 33 4701 239.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.