bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2640

Winda w głównej siedzibie Książnicy Beskidzkiej

Główna siedziba Książnicy Beskidzkiej przy ul. Słowackiego 17 a staje się coraz bardziej dostępna dla czytelników i nowoczesna. Pod koniec 2019 roku zakończyła się budowa windy w tym obiekcie, wcześniej wykonano remonty w trzech filiach.

winda
Winda w głównej siedzibie Książnicy Beskidzkiej · fot. UM Bielsko-Biała


- Po wielu latach starań udało się nam zrealizować najważniejszą inwestycję przeznaczoną szczególnie dla niepełnosprawnych i osób starszych - budowę windy. W końcu największa biblioteka regionu zostanie pozbawiona barier architektonicznych - mówi dyrektor Książnicy Bogdan Kocurek.

Kapitalny remont pomieszczeń przeprowadzono w filiach KB w Kamienicy i Lipniku, a w Wapienicy zaadaptowano sąsiednie pomieszczenie, powiększając lokal o dodatkowe 35 m2. W Lipniku wymieniono instalację elektryczną, oświetlenie, położono nowe posadzki, pomalowano ściany i sufity, zakupiono meble do czytelni dla dzieci i młodzieży, wymieniono regały na metalowe oraz na nowo zaaranżowano pomieszczenia.

Część zakupów pokryto z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego - placówka wzbogaciła się o projektor multimedialny, ekran, laptop, drukarkę 3w1, regał na audiobooki, krzesła komputerowe, stoły i krzesła, kontenerki biurowe, rolety oraz meble dla dzieci. Dodatkowo z BO kupiono książki i audiobooki.

W Kamienicy wymieniono wykładziny, oświetlenie, część grzejników i regałów, pomalowano ściany i sufity oraz kupiono meble dla dzieci. Adaptację nowego - dodatkowego - pomieszczenia wykonano w Wapienicy, tam też malowano pomieszczenia, wymieniano wykładziny, oświetlenie, zniszczone regały drewniane na metalowe.

- We wszystkich remontowanych placówkach najważniejszym kryterium była wygoda naszych czytelników, dlatego wymieniono posadzki oraz oświetlenie na energooszczędne panele ledowe oraz zadbano o ciekawą aranżację wnętrz. Dla najmłodszych czytelników zakupiono meble i wyposażenie, tak by wizyta w bibliotece była czymś więcej niż tylko wypożyczeniem książki. Na prace remontowe oraz zakup wyposażenia przeznaczyliśmy ponad 90 tys. zł - informuje B. Kocurek.

W Książnicy Beskidzkiej można spotkać wiele nowości, zwłaszcza interaktywnych - gry, drukarkę 3D czy magiczny dywan. Zakupy urządzeń i licencji sfinansowano z grantów: Od A do Z, czyli z alfabetu szkoleń dla bibliotekarzy - dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz grantu Infrastruktura kultury 2019.

- Nadal podstawową formą pracy jest dla nas książka w tradycyjnej postaci oraz czasopisma. Zakupiliśmy nowych pozycji za 100 tys. zł. Jednak, zachęcając do czytelnictwa, zgodnie z duchem czasu uzupełniamy naszą ofertę o nowe formy aktywności - informuje dyrektor KB Bogdan Kocurek.

ab / bielsko.info, źródło: Magazyn Samorządowy - W Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.