bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • wyświetleń: 6248

Bilet całoroczny MZK za 12 zł? Z tą kartą to możliwe

Od 1 stycznia 2020 r. grono rodzin uprawnionych do posiadania karty Rodzina + powiększyło się. O kartę mogą wystąpić rodziny, w których wychowywało się troje lub więcej dzieci, z zastrzeżeniem, że co najmniej jedno z dzieci nie ukończyło 18. roku życia lub 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje.

rodzina plus
Karta Rodzina+ · fot. UM Bielsko-Biała


Dzięki tej zmianie karty otrzymywać będą również rodzice i dziecko lub dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 25. roku życia, gdy kontynuują naukę, bez konieczności posiadania uprawnień do posiadania karty przez co najmniej troje dzieci w chwili złożenia wniosku o jej przyznanie.

Ponadto, z uwagi na zmiany w zakresie organizacji zadań w ramach publicznego transportu zbiorowego, od 1 stycznia 2020 r. przestał obowiązywać bilet wolnej jazdy, który został zastąpiony specjalnym imiennym biletem rocznym (ważnym od 1 stycznia do 31 grudnia) na wszystkie linie w cenie 12 zł, bilet będzie obowiązywał również w okresie wakacji. Jest to bilet roczny dla dzieci i młodzieży posiadających kartę pasażera Rodzina + wydaną przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej osobom posiadającym w dniu wydania tej karty kartę Rodzina + oraz jednocześnie spełniających przynajmniej jeden z następujących warunków: a) wychowują się w rodzinach zastępczych albo w rodzinnych domach dziecka, b) wychowują się w rodzinach, w których jest co najmniej pięcioro dzieci zamieszkałych na terenie Bielska-Białej.

Aby otrzymać kartę pasażera Rodzina +, która uprawnia do zakupu biletu rocznego w cenie 12 zł, należy w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego złożyć wniosek o jej wydanie, a po jej otrzymaniu udać się do jednej z kas MZK: w Urzędzie Miejskim przy pl. Ratuszowym 6 lub przy ul. Długiej 50. Przy zakupie ww. biletu należy posiadać zdjęcie 3 cm x 3,5 cm (zdjęcia o niestandardowym wymiarze będą docinane przez pracowników kas MZK w trakcie wyrabiania biletu), kartę Rodzina + i kartę pasażera Rodzina +.

Od 2010 r. na terenie Bielska-Białej funkcjonuje system ulg i zwolnień na ofertę miejskich instytucji z zakresu kultury, sportu i rekreacji oraz rabatów na produkty i usługi przedsiębiorców przystępujących do programu w roli Partnera, z którego na podstawie karty Rodzina + mogą korzystać rodziny wielodzietne (czyli te, w których wychowuje się troje lub więcej dzieci) i rodziny zastępcze (bez kryterium liczby dzieci, które wychowują się w tych rodzinach). Obecnie kartę Rodzina + posiada 1581 rodzin (7729 osób).

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.