bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 stycznia 2020
  • wyświetleń: 1367

Jaki wybrać najlepszy kredyt?

Materiał partnera:

Każdy bank działający w Polsce oferuje kredyty gotówkowe - to podstawowy produkt, na którym instytucje finansowe zarabiają najwięcej pieniędzy. Z punktu widzenia klienta gwarantuje to szeroki wybór, co z kolei wymaga odpowiedzialnego podejścia. Przeczytaj i dowiedz się, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy.

Jaki wybrać najlepszy kredyt?


KwotaZanim zaczniesz szukać w Internecie ofert kredytu gotówkowego, dokładnie się zastanów, jakiej kwoty potrzebujesz. Pożycz dokładnie tyle, ile wynosi wydatek, który chcesz pokryć poprzez pieniądze pozyskane z kredytu. Nie daj się skusić na większą kwotę, bo to wprost oznacza wyższe koszty. Z kolei zaciąganie kredytu na mniejszą sumę, niż potrzeba, może utrudnić bądź w ogóle uniemożliwić zrealizowanie ważnego wydatku. Podejmując odpowiedzialną decyzję o kredycie, możesz przejść do sprawdzania ofert. Dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę, żeby wiedzieć, jak wybrać najlepszy kredyt.

KosztZ punktu widzenia klienta najistotniejszym czynnikiem, który powinno się sprawdzić, jest koszt kredytu. Banki mają obowiązek podawania go do wiadomości poprzez publikację wskaźnika RRSO przy każdej ofercie. Ma on za zadanie pokazać, ile wynosi rzeczywiste oprocentowanie w skali roku. Warto też zorientować się w wysokości kosztu całkowitego wyrażonego w liczbach bezwzględnych, w złotówkach, ponieważ dają on równie dobre pojęcie o kredycie. Nie mniej istotne są koszty przedłużenia terminu spłaty zobowiązania oraz windykacji. Oczywiście należy ich unikać poprzez terminowe regulowanie kolejnych rat, ale na wszelki wypadek warto je poznać.

Poszukując kredytu, porównaj poszczególne oferty pod względem kosztów. Łatwo i szybko zrobisz w Internecie, sprawdzając kredyty gotówkowe na finanse.rankomat.pl. Jako że uszeregowano je od najtańszego do najdroższego, łatwo można znaleźć najlepsze oferty. Wystarczy tylko podać podstawowe informacje dotyczące swoich wymagań, aby wygenerować ranking najlepszych kredytów.

Termin spłatyTo szczególnie istotny parametr w przypadku kredytów na większe kwoty, których spłatę klient chce rozłożyć na dłuższy czas, np. na 5 czy 10 lat. Nie każdy bank daje bowiem taką możliwość, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z konkretnej oferty należy się dokładnie zorientować, ile może wynosić maksymalny termin spłaty. Jednocześnie trzeba pamiętać, że im dłuższy czas na uregulowanie zobowiązania, tym większe oprocentowanie jest narzucane przez bank.

FormalnościAby otrzymać kredyt gotówkowy, konieczne jest przejście przez określone procedury bankowe. Placówka finansowa musi zbadać zdolność kredytową potencjalnego klienta, sprawdzając, czy jest on w stanie spłacać zobowiązanie, które chce zaciągnąć. W tym celu konieczne jest dostarczenie dokumentów potwierdzających osiągane dochody. Ich rodzaj zależy od banku i formy zatrudnienia - podczas gdy w jednej placówce wystarczy przedstawić zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, w innej trzeba donieść jeszcze rozliczenie roczne PIT. Ponadto inne dokumenty muszą przedstawić osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę niż przedsiębiorcy czy zleceniobiorcy na umowach o dzieło lub zlecenia. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty należy się dokładnie zorientować w tej kwestii.

Wakacje kredytoweWakacjami kredytowymi określa się możliwość czasowego zawieszenia spłacania rat. Oferują ją niektóre, ale nie wszystkie banki. To ciekawe rozwiązanie w szczególności z perspektywy osób o niepewnej sytuacji finansowej. Jest ono dostępne również w przypadku części kredytów dla obcokrajowców, o których więcej można przeczytać na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-dla-obcokrajowca/.