bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 stycznia 2020
  • wyświetleń: 4961

Słowaccy kierowcy blokują przejście graniczne w Zwardoniu

Od wczoraj słowaccy kierowcy blokują przejścia graniczne z Polską. Utrudnienia występują na przejściach granicznych w Barwinku, Chyżnem i Zwardoniu.

Z uzyskanych obecnie informacji wynika, że protestujący domagają się m.in. redukcji stawki podatku drogowego oraz wstrzymania pobierania za przejazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu przez firmę SkyToll opłat autostradowych od pojazdów ciężarowych i autokarów do czasu wyłonienia nowego operatora opłat drogowych na ternie Słowacji.

GDDKiA pozostaje w bieżącym kontakcie z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa (RCB) oraz Dyżurnym Operacyjnym Komendanta Głównego Straży Granicznej (KGSG) w celu wspierania działań służb nadzorujących ruch oraz kierowców podróżujących drogami na których mogą wystąpić utrudnienia.

O ewentualnych utrudnieniach kierowcy dowiedzą się także z LED-owych tablic zmiennej treści na autostradzie A4 w woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Bieżąca informacja o sytuacji na drogach krajowych jest dostępna pod numerem telefonu Informacji Drogowej GDDKiA 19111 przez 24 godziny 7 dni w tygodniu oraz w zakładce Serwis dla Kierowców na stronie GDDKiA: www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.