bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 stycznia 2020
  • wyświetleń: 8106

[ZDJĘCIA] ATH ma nową halę sportową. Studenci już w niej ćwiczą

W grudniu 2019 roku zakończyły się odbiory nowej hali sportowej budowanej na terenie kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Już w styczniu studenci rozpoczną zajęcia wychowania fizycznego w jednej z najnowocześniejszych hal sportowych w regionie.

Hala sportowa na terenie kampusu ATH przy ulicy Willowej · fot. ATH Bielsko-Biała


W dniu 23.12.2019 roku została oddana do użytkowania nowa hala Sportowa, znajdująca się na terenie kampusu ATH. Pierwsze zajęcia wychowania fizycznego przy ulicy Willowej odbyły się 7 stycznia.

- W imieniu JM Rektora prof. dr hab. Jarosława Janickiego zapraszam na Wielki Mecz Otwarcia, który odbędzie się 19.02.2020 r. o godz. 17.00. Mistrzynie Europy w piłce siatkowej z lat 2003 i 2005 „Złotka” pod wodzą pani kapitan Aleksandry Jagieło zmierzą się z czołową drużyną LSK BKS STAL Bielsko-Biała. Przerwy pomiędzy setami uświetnią występy gimnastyczek ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej - informuje Łukasz Siekliński, Kanclerz ATH.

Hala sportowa na terenie kampusu ATH przy ulicy Willowej
Hala sportowa na terenie kampusu ATH przy ulicy Willowej · fot. ATH Bielsko-Biała


Budowa nowej hali rozpoczęła się 31.07.2018 r. i jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Decyzję tę podpisał 6.03.2017 r. Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podczas swojej wizyty w Akademii.

Nowa baza sportowa usprawni organizację zajęć i przyczyni się do rozwoju sportu akademickiego. Już teraz wielu naszych studentów odnosi sukcesy działając w licznych sekcjach sportowych. Nowy obiekt będzie również udostępniany mieszkańcom Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.