bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 stycznia 2020
  • 8 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2267

[ZDJĘCIA] Uczniowie udekorowali krzesła, które przekażą dla WOŚP

Za nami:

Galeria SFERA, Zespół Szkół Plastycznych oraz Fundacja Ekologiczna ARKA zapraszają na czwartą edycję akcji „Krzesła dla WOŚP”. Tym razem tematem przewodnim są dekoracyjne motywy geometryczne i roślinne. Na prezentację krzeseł i spotkanie z ich twórcami zapraszamy do Galerii SFERA w środę, 8 stycznia o godzinie 11.30.

Akcja "Krzesła dla WOŚP" 2020 · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Galeria SFERA wymieniając krzesła w swoim obiekcie postanowiła włączyć się w nurt tzw. upcyklingu. Do projektu zaproszony został Zespół Szkół Plastycznych, który w latach 2017-2019 wykonał kilkadziesiąt pięknych krzeseł. W tym roku bielski Plastyk przygotował 15 upcyklingowych krzeseł oraz - nowość - 15 unikalnych koszulek i ekologicznych toreb! Prace prowadzone były okiem nauczycieli: Agaty Ruman, Joanny Chudy i Piotra Kwaśnego.

Akcja wpisuje się w całoroczny program aktywnej edukacji ekologicznej pt. „Zielona ręka”, do którego już zgłosiło się ponad 300 tysięcy uczestników z całej Polski. Głównym przesłaniem programu jest inicjowanie powszechnych, prostych działań proekologicznych i budowanie ruchu, który będzie wspierał różnorodne działania edukacyjne i adaptacyjne w zakresie zmian klimatycznych. Kryzys klimatyczny stawia przed nami niespotykane wyzwania. Każdy musi włączyć się w zmiany. W nowym podejściu do segregacji odpadów bardzo ważne jest ograniczanie ich wytwarzania czy „dawanie drugiego życia” naszym odpadom, czyli tzw. upcykling.

Jest także pierwszym wydarzeniem w ramach 15-lecia Fundacji ekologicznej ARKA. - TAK to już 15 lat działań naszej fundacji. Chcemy je „obchodzić” pracowicie organizując szereg akcji i wydarzeń ekologicznych, w szczególności w Bielsku-Białej - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI - a akcja Krzesła dla WOŚP jest świetnym tego przykładem. Z niepotrzebnych krzeseł, które miały być wyrzucone, dzięki pomysłowości i ogromnej pracy nauczycieli i uczniów bielskiego Plastyka, tworzymy unikalne, upcyklingowe przedmioty. I jeszcze mamy ważny cel społeczny, czyli wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączymy ekologię ze sztuką i działaniami charytatywnymi, a w Arce bardzo lubimy takie połączenia.

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.