bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 stycznia 2020
  • wyświetleń: 5385

39-letni Ukrainiec dewastował zaparkowane samochody

Policjanci z bielskiej jedynki zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy, który w noworoczny wieczór próbował zdewastować samochody zaparkowane na ulicy Broniewskiego w Bielsku-Białej. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia wartości blisko 2 tys. złotych, za które grozi mu nawet do 5 lat za kratami. Będzie także musiał zapłacić za wyrządzone szkody.

zatrzymanie, wandal
Policjanci doprowadzają zatrzymanego do policyjnego aresztu · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło 1 stycznia około godziny 19 na bielskiej ulicy Broniewskiego. Jeden z mieszkańców bloku zauważył na ulicy pijanego mężczyznę, który przechodząc wzdłuż parkingu przed blokiem, kopał w zaparkowane samochody. Mężczyzna zgłosił incydent na numer alarmowy. Dzięki temu oficer dyżurny Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej na miejsce natychmiast wysłał mundurowych.

Kiedy stróże prawa dojechali na miejsce, sprawca zdążył już się oddalić, ale dzięki informacjom przekazanym przez czujnego sąsiada policjanci, przeczesując osiedle, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pieszym pościgu. Nietrzeźwy wandal nie dawał jednak za wygraną i próbował wyrwać się policjantom, stawiając opór. Stróże prawa musieli użyć siły fizycznej i kajdanek, aby go poskromić. Na szczęście wandal zdążył uszkodzić tylko jeden samochód.

Policjanci doprowadzili nietrzeźwego 39-latka do komisariatu, tam badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Policjanci ustalili i powiadomili właściciela uszkodzonego samochodu, który złożył w komisariacie stosowne zawiadomienie. Wandal noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za które grozi nawet 5 lat kary pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Będzie także musiał zapłacić za wyrządzone szkody, które wyniosły blisko 2 tys. złotych. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.